Bio mletá výběrová káva bez kofeinu, 250 g Fair Trade

Skvělá káva arabika zbavená kofeinu bez chemických rozpouštědel má sametovou kávovou chuť s aroma medu a sušeného ovoce.

Skladem
Kód: LO113094
231 Kč 206 Kč bez DPH 924 Kč / 1 kg
Kategorie: Mletá káva
Bio: ano
Hmotnost: 250 g

Vynikající, středně silná, ručně sklízená káva arabika je směsí z několika zemí sestavená tak, aby nabídla vynikající chuť kávy espresso i bez kofeinu. Proces zbavení kofeinu proběhl zcela bez použití rozpouštědel a jiných chemických činidel přírodní metodou, která je zdravotně nezávadná a zachovává vůni i chuť kávy. Kávová zrna se pouze dlouze máčí ve vodě a přirozeně vyplavený kofein se váže na uhlík. Až po té je káva pražena a v tomto případě zaujme sametovou chutí kávy s aroma medu a sušeného ovoce, která je stěží rozeznatelná od kávy s kofeinem.

 

Chuť kávy

Verdikt kávového odborníka Francka Delalande po ochutnávce této kávy zněl: "Tato dekofeinovaná kávová směs je skutečnou espresso radostí s krémovou chutí kávy. Tato kouzelná směs spojuje jemnost a intenzitu čisté arabiky v příjemnou rovnováhu, která jí činí nesrovnatelně sametovou."

 

Zpracování kávy

Po ručním sběru putují kávové třešně do vodních lázní, kde probíhá ještě další selekce plodů. Ty zralé a bezvadné se následně suší na slunci a několikrát denně otáčí tak, aby kávové třešně na slunci a větru rovnoměrně uschly. Farmáři tak spotřebují mnohem méně vody a kávu nemusí nikam vozit; zpracují si ji v blízkosti svých plantáží. 
Káva je pak ve Francii zbavena kofeinu zmíněnou přírodní cestou a pražena středně tmavě.

 

Vhodné způsoby přípravy kávy

Espresso, filtrovaná káva (drip), překapávaná káva, french press neboli kafetiér.

 

Stupnice intenzity chuti káv dle pražírny:

... velmi plné tělo

10 - bio zrnková káva a mletá káva z Mexika

8 - zrnková káva z Etiopie

8 - bio mletá káva z Karibiku

7 - zrnková káva a mletá káva z Guatemaly

7 - mletá káva z Kolumbie

6 - bio mletá výběrová káva bez kofeinu

6 - mletá káva z Brazílie

... sladká

 

Pražírna kávy

Francouzská pražírna Lobodis je vůbec první pražírnou Fairtrade kávy ve Francii a jednou z nejstarších firem v Evropě, která se do systému Fairtrade zapojila. Pražené kávy Lobodis nesou také regionální ochrannou známku Bretaně. Své kávy vyrábí ve spolupráci s osobami se zdravotním postižením a zaměstnává především pracovníky z blízkého okolí. Pražírna Lobodis podporuje také zodpovědné zemedělství a zodpovědnou spotřebu. 
Všechny její kávy jsou baleny do sáčků s kávovým ventilem pro dlouhodobé udržení aroma kávy.

 

Složení: káva arabica pražená zbavená kofeinu 100 %.
Uchovávejte v chladu a suchu.  

české bio logo      evropské bio logo CZ-BIO-003        Lobodis Fair Trade Fair Trade garance Lobodis.

Zpět do obchodu