Bio mletá výběrová káva bez kofeinu, 250 g Fair Trade

Skvělá káva arabika zbavená kofeinu bez chemických rozpouštědel má sametovou kávovou chuť s aroma medu a sušeného ovoce.

Skladem
Kód: LO113094
197 Kč 171 Kč bez DPH 788 Kč / 1 kg
Kategorie: Mletá káva
Bio: ano
Hmotnost: 250 g

Vynikající, středně silná, ručně sklízená káva arabika je směsí z několika zemí sestavená tak, aby nabídla vynikající chuť kávy espresso i bez kofeinu. Proces zbavení kofeinu proběhl zcela bez použití rozpouštědel a jiných chemických činidel přírodní metodou, která je zdravotně nezávadná a zachovává vůni i chuť kávy. Kávová zrna se pouze dlouze máčí ve vodě a přirozeně vyplavený kofein se váže na uhlík. Až po té je káva pražena a v tomto případě zaujme sametovou chutí kávy s aroma medu a sušeného ovoce, která je stěží rozeznatelná od kávy s kofeinem.

 

Chuť kávy

Verdikt kávového odborníka Francka Delalande po ochutnávce této kávy zněl: "Tato dekofeinovaná kávová směs je skutečnou espresso radostí s krémovou chutí kávy. Tato kouzelná směs spojuje jemnost a intenzitu čisté arabiky v příjemnou rovnováhu, která jí činí nesrovnatelně sametovou."

 

Zpracování kávy

Po ručním sběru putují kávové třešně do vodních lázní, kde probíhá ještě další selekce plodů. Ty zralé a bezvadné se následně suší na slunci a několikrát denně otáčí tak, aby kávové třešně na slunci a větru rovnoměrně uschly. Farmáři tak spotřebují mnohem méně vody a kávu nemusí nikam vozit; zpracují si ji v blízkosti svých plantáží. 
Káva je pak ve Francii zbavena kofeinu zmíněnou přírodní cestou a pražena středně tmavě.

 

Vhodné způsoby přípravy kávy

Espresso, filtrovaná káva (drip), překapávaná káva, french press neboli kafetiér.

 

Stupnice intenzity chuti káv dle pražírny:

... velmi plné tělo

10 - bio zrnková káva a mletá káva z Mexika

8 - zrnková káva z Etiopie

8 - bio mletá káva z Karibiku

7 - zrnková káva a mletá káva z Guatemaly

7 - mletá káva z Kolumbie

6 - bio mletá výběrová káva bez kofeinu

6 - mletá káva z Brazílie

... sladká

 

Pražírna kávy

Francouzská pražírna Lobodis je vůbec první pražírnou Fairtrade kávy ve Francii a jednou z nejstarších firem v Evropě, která se do systému Fairtrade zapojila. Pražené kávy Lobodis nesou také regionální ochrannou známku Bretaně. Své kávy vyrábí ve spolupráci s osobami se zdravotním postižením a zaměstnává především pracovníky z blízkého okolí. Pražírna Lobodis podporuje také zodpovědné zemedělství a zodpovědnou spotřebu. 
Všechny její kávy jsou baleny do sáčků s kávovým ventilem pro dlouhodobé udržení aroma kávy.

 

Složení: káva arabica pražená zbavená kofeinu 100 %.
Uchovávejte v chladu a suchu.  

české bio logo      evropské bio logo CZ-BIO-003        Lobodis Fair Trade Fair Trade garance Lobodis.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení