Mletá káva z Brazílie, 250 g Fair Trade

Jemná káva arabika pěstovaná na sopečné půdě v horách Brazílie. Zaujme chutí po lískových oříšcích a pražených cereáliích.

Skladem
Kód: LO115654
141 Kč 126 Kč bez DPH 564 Kč / 1 kg
Kategorie: Mletá káva

Jemná káva arabika vypěstovaná na sopečné půdě v nadmořské výšce 1200-1400 m., která je v Brazílii velmi vzácná. Snad pro svou chuť po lískových oříšcích a pražených cereáliích ji mnozí místní nazývají "božský šálek". Komplexní, či chcete-li složitá, chuť totiž vystihuje všechny typické rysy "dobré Brazílie". Kávu si zde vybrala sama příroda aby zachovala zdroje vody, kterých jinak v této zemi neustále ubývá.

 

Původ kávy

Brazílie není jen samba a fotbal, ale je také největším producentem kávy na světě a pokrývá zhruba třetinu světového trhu. Místní bohaté přírodní zdroje jí umožnily dynamický rozvoj, ale kávový průmysl byl po hospodářské krizi v roce 1932 zestátněn a utlumen. Nyní je opět strukturován do jednotlivých družstev, jako je i skutečně malé sdružení Divinolandia, které produkuje tuto kávu. V roce 2015 ho založilo 13 rodin ve státě Sao Paulo v regionu Divinolandia a za dva roky se rozrostlo o dalších 6 rodin. Kávu pěstují ve skutečné "božské kavárně" ve, na místní poměry, vysokých horách, kde se nachází úrodná půda, vulkanický terén, déšť a mírné klima.

Před příchodem pražírny Lobodis na konci roku 2015 pěstitelé prodávali svoji kávu prostředníkům a ti z vykoupených zrn vytvářeli směsi pro velké zákazníky. S novým partnerstvím ale došlo k zásadní změně - Divinolandia nyní prodává svou produkci přímo a za rentabilní cenu. Projekt rozvoje odpovědného řízení navíc věnuje zvláštní pozornost vodě využívané při pěstování i vodě vypouštěné z domácností do řek. V roce 2018 má být zaveden celý systém čištění domácích odpadních vod.

 

Vhodné způsoby přípravy kávy

Espresso, filtrovaná káva (drip), překapávaná káva, french press neboli kafetiér.

 

Stupnice intenzity chuti káv dle pražírny:

... velmi plné tělo

10 - bio zrnková káva a mletá káva z Mexika

8 - zrnková káva z Etiopie

8 - bio mletá káva z Karibiku

7 - zrnková káva a mletá káva z Guatemaly

7 - mletá káva z Kolumbie

6 - bio mletá výběrová káva bez kofeinu

6 - mletá káva z Brazílie

... sladká

 

Pražírna kávy

Francouzská pražírna Lobodis je vůbec první pražírnou Fairtrade kávy ve Francii a jednou z nejstarších firem v Evropě, která se do systému Fairtrade zapojila. Pražené kávy Lobodis nesou také regionální ochrannou známku Bretaně. Své kávy vyrábí ve spolupráci s osobami se zdravotním postižením a zaměstnává především pracovníky z blízkého okolí. Pražírna Lobodis podporuje také zodpovědné zemedělství a zodpovědnou spotřebu. 
Všechny její kávy jsou baleny do sáčků s kávovým ventilem pro dlouhodobé udržení aroma kávy.

 

Složení: káva arabica pražená 100 %.
Uchovávejte v chladu a suchu.  

Lobodis Fair Trade Fair Trade garance Lobodis.

Zpět do obchodu