Bio kokosový cukr, 250 g Fairtrade

Ručně získaný nektar z květů kokosových palem v Indonésii s delikátní chutí, nízkým glykemickým indexem a inulinem.

Skladem
Kód: FO310250
77 Kč 69 Kč bez DPH 308 Kč / 1 kg
Kategorie: Kokosový cukr

Bio Fairtrade kokosový cukr z Indonésie je kvalitnější, než kokosový cukr ze Srí Lanky a Filipín. Jedná se také o vůbec první Fairtrade kokosový cukr z ekologického zemědělství na českém trhu. Bio kokosový cukr vzniká přírodními procesy z nektaru květů kokosových palem (Cocos nucifera) přímo v místě pěstování a bez použití umělých chemických přísad. Květy kokosových palem se naříznou a ručně sbíraný nektar se pomocí filtrace čistí a následně pomalu zahřívá. Vznikají tak drobné krystalky příjemné sladké chuti s karamelovým podtónem. Chuť se může měnit v závislosti na ročním období i místě a poddruhu palmy, ze které je kokosový cukr vyráběn.

Bio kokosový cukr je považován za sladidlo, které nejméně zatěžuje životní prostředí. Certifikace Fairtrade u našeho cukru pak zajišťuje i trvale udržitelný rozvoj místních komunit a nastavuje pravidla, aby se pěstování palem nezvrhlo. Nerafinovaný kokosový cukr má velmi nízký glykemický index 35, nezatěžuje tedy tak slinivku břišní a může si ho dovolit i část diabetiků. Obsahuje vitamíny skupiny B, minerály, antioxidanty, aminokyseliny a inulin, který slouží jako prebiotikum pro střevní mikroflóru. Kokosový cukr obsahuje i ve srovnání s třtinovým cukrem více mikro a makro živin a je ještě méně kalorický.
Dle laboratorní analýzy je oněch 90 % cukrů tvořeno z 97 % sacharózou, 2 % fruktózou a 1 % glukózou.

V Asii je kokosový cukr oblíbený již stovky let. U nás jde zatím spíše o novinku, která se ale stále více využívá při pečení i vaření. Je velmi vhodný do horkých a studených nápojů, smoothie i koktejlů. Z mnoha důvodů je lepší sladidlem v dezertech, sušenkách, cookies i cukroví. Vyzkoušejte tento jedinečný kvalitní kokosový cukr, s obsahem mikroživin, šetrnější pro organizmus.

Pěstitelé ze sdružení Mega Inovasi Organik využívají fairtradové prémie na stavbu školek, sirotčinců a místní infrastruktury. Peníze se využívají také na školní stipendia dětí farmářů a podporu těch, kteří při práci utrpěli úraz či vážněji onemocněli.

 

Složení: Bio cukr kokosový nerafinovaný (100 %). Bez lepku, vhodné pro vegany.

Uchovávejte v suchu a chladu. Chraňte před přímým slunečním zářením.

 

Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku:

 Energetická hodnota: 1609 kJ/384 kcal
 Tuky: 0,2 g
      z toho nasycené mastné kyseliny: 0,2 g
 Sacharidy: 94,0 g
      z toho cukry: 90,0 g
 Vláknina: 0,5 g
 Bílkoviny: 1,3 g
 Vápník: 250,6 mg
 Draslík: 819,8 mg
 Hořčík: 29,6 mg
 Sůl: 0,41 g

 

 české bio logo  evropské bio logo 

CZ-BIO-003

 FT

Certifikováno Fairtrade.

 

 

Zpět do obchodu