O nás

Jmenuji se Aleš Masner a obchod Fairobchod.cz jsem prvně provozoval od března 2010 do března 2012. Obchod měl v té době nejširší nabídku Fair Trade zboží na trhu, protože spojil sortiment všech dovozců fairtradového zboží do ČR. Zároveň nabízel spolehlivější dodávky, protože velkou část sortimentu k nám dováželo více obchodníků, a tak pokud jeden z nich měl danou položku vyprodanou, často ji bylo možné zajistit od jiného a zákazník své zboží v pořádku dostal.

Následně jsem pracoval pro některé z těchto dovozců a obchod pak zprostředkovával zboží těchto firem, po většinu času ale čekal na své znovuzrození.

Jsem totiž přesvědčen, že jedním z důvodů, proč je u nás fairtradové zboží přece jen dražší než by muselo být je, že obchodníci spolu nespolupracují a dováží své zboží již zpracované a finálně zabalené ze západních zemí EU. To také do jisté míry omezuje nabídku, protože zboží není koncipované pro český trh a českého zákazníka, ale zejména pro již vyspělý trh německý.

Proto jsem založil společnost Fairobchod s.r.o., která je nejen dovozcem, distributorem a internetovým obchodem, ale také balírnou fairtradových surovin. Tak jsem koncept Fair Trade v ČR posunul o jeden krok dále a balení posunul do místa prodeje. Získal jsem Fairtrade certifikaci pro celou řadu produktů a v říjnu 2017 začal balit kakao, třtinový cukr a kokosový cukr. Sortiment bych samozřejmě rád postupně rozšiřoval a ceny na fairtradovém trhu v ČR snižoval.

Již v zakládací listině firmy jsem se zavázal k odpovědnému podnikání a spotřebě. Celý podnik má být co nejdříve sociální firmou a zaměstnávat lidi s handicapem či jiným znevýhodněním. Chci nejen podpořit pěstitele při produkci, ale také přivést lidi, kteří mají také těžký přístup na trh, k práci a radosti na samém konci výroby. Když už si chceme koupit výrobek z exotické rozvojové země, ať je obchodován v souladu s principy lidskosti a důjstojnosti.

Jako certifikovaný a i licencovaný prodejce nabízím vysokou kvalitu zboží a svým skromným dílem přispívám ke zlepšení pracovních a životních podmínek v rozvojových zemích. Vše ale přesto záleží především na vás, zákaznících. Bez přízně nakupujících nebude naše činnost možná.

Přijměte proto mé pozvání k výběru zboží a přeji vám hodně radosti z jeho koupě i konzumace. Budu moc rád za doporučení fairobchod.cz vašim blízkým a známým.

S přáním pěkného dne Aleš Masner

 

Jsme certifikováni kontrolní organizací Biokont CZ - CZ-BIO-003.

Výpis z obchodního rejstříku ČR.

Výpis z registru MF ČR - spolehlivý plátce DPH.

Certifikát Biokont

Certifikát Ekokom