Bio zrnková káva bez kofeinu La Cortadora, 200 g Fair Trade

Lehká káva arabika bez kofeinu pražená pro skvělé espresso se sladkou vůní od drobných pěstitelů v El Salvadoru.

Skladem
Kód: EL350138
204 Kč 182 Kč bez DPH 1 020 Kč / 1 kg
Kategorie: Zrnková káva

Název "La Cortadora" znamená španělsky "kávovar" a představuje tu nejkvalitnější salvadorskou kávu. Ideální zrnková bio káva pro ty, kteří si chtějí dopřát dobré espresso či jiný kávový nápoj bez kofeinu. Lehká káva se sladkou vůní vhodná i pro večerní popíjení. Konvenční bezkofeinové kávy často pracují se syntetickými rozpouštědly, ale tato kávy byla zbavena kofeinu přírodní cestou bez použití umělých chemických činidel až na úroveň max. 0,1 % kofeinu.

 

Původ kávy

Většinu této kávy produkuje družstvo Santa Adelaida, které pracuje dle pravidel ekologického zemědělství již od roku 1992. Jeho 180 členů, z nich třetinu tvoří ženy, nepoužívají žádná chemická hnojiva a pole obhospodařují výhradně ručně. Kávová políčka Santa Adelaida se nacházejí v La Libertad, jedné z nejlepších kávových oblastí v El Salvadoru, kde mají ve 1250 metrech nad mořem kávovníky ideální klimatické podmínky. Jádrem družstva je vlastní zpracovatelská stanice pro kávu, kterou si zbudovali sami zemědělci, a která přitom splňuje nejnovější normy. Prodej kávy za Fair Trade podmínek pak rolníkům umožňuje investovat do budoucnosti. Založili proto školní fond, ze kterého podporují děti pěstitelů ve studiu na střední nebo vysoké škole. Děti z venkovských oblastí totiž musí do školy nákladně dojíždět nebo se dokonce přestěhovat. Důchodový fond pak podporuje ty členy družstva, kteří již nemohou pracovat na plno.

Menší část této bio kávy pak pěstuje na 200 členů družstva Combrifol z Nahuaterique, pohraniční oblasti, která po desetiletích hraničních sporů nakonec v roce 1992 rozhodnutím Mezinárodního soudního dvora v Haagu připadla Hondurasu. Zejména pro tuto dlouhodobě složitou politickou situaci zde dodnes chybí infrastruktura i podpora státu. V nadmořské výšce 1500 metrů jsou však kávová pole s úrodnou půdou. Těžké situaci družstvo čelí zejména spoluprací s okolím a společným posilováním svých práv.

 

Vhodné způsoby přípravy kávy

V závislosti na druhu zvoleného kávového nápoje a typu použitého stroje můžete zrnka této kávy namlít jemně jako pudr pro přípravu kávy v džezvě, středně do filtrů a espressa či velmi hrubě například pro kávu z kafetiéru.

 

Složení: káva arabica pražená bez kofeinu 100 %.
Uchovávejte v chladu a suchu. 

české bio logo      evropské bio logo CZ-BIO-003        El Puente fair trade Fair Trade garance El Puente.

Zpět do obchodu