Bio instantní káva bez kofeinu, 100 g Fairtrade

Vynikající bio instantní káva bez kofeinu. Čistá promývaná vysokohorská arabika sušená mrazem pro snadnou a rychlou přípravu kávy.

Skladem
Kód: SCH624338
186 Kč 166 Kč bez DPH 186 Kč / 100 g
Kategorie: Instantní káva

Výborná Fairtrade instantní káva bez kofeinu obsahující pouze 100% bio arabiku z vysokých nadmořských výšek zpracovanou promýváním. Bezkofeinová bio rozpustná káva sušená mražením, které lépe zachovává chuť a aroma kávy. Stačí přidat horkou vodu a šálek dobré kávy bez kofeinu je na stole.

 

Výroba instantní kávy

Upražená a rozemletá kávová zrna je třeba nejdříve vylouhovat. Vzniklý silný kávový extrakt se následně zahřeje až na teplotu blížící se 100 °C a rychle zchladí na pouhé 4 °C. Následuje sušení, které kávu zahustí pomocí jedné ze dvou metod - rozprašováním nebo mražením. Při lyofilizaci se kávový koncentrát zmrazí na teplotu 40-45 °C pod bodem mrazu, při které obsažená vody zkrystalizuje. Po rozemletí se voda ve formě ledu sublimací odpařuje a výsledkem je vysušená káva ve tvaru krystalků světle hnědé barvy. Tato metoda je podstatně nákladnější, energeticky náročnější a trvá déle než sušení rozprašováním, ale dle některých názorů lépe zachovává chuť a aroma kávy.

 

Složení: instantní káva bez kofeinu 100 %.
Uchovávejte v chladu a suchu.  

české bio logo      evropské bio logo CZ-BIO-003        FTCertifikováno Fairtrade.

Zpět do obchodu