Kód: KH811315

KhoiSan mořská sůl jemná, 500 g Fair for Life

96 Kč 83 Kč bez DPH 19 Kč / 100 g
Momentálně nedostupné

Ručně sbíraná unikátní gourmet mořská sůl z Jihoafrické republiky s přirozeným obsahem 84 různých minerálních látek a stopových prvků. Bez uměle přidávaného jódu, plniv a protispékacích látek.

Kategorie: Mořská sůl
Hmotnost: 0.5 kg
Položka byla vyprodána…

Naprosto unikátní a jedinečná jemná mořská sůl, oceněná jako jedna z nejlepších morškých solí světa. Gourmet mořská sůl, která vás nadchne nejen svým složením, ale i svou výraznou chutí a vůní po prvním ochutnání. Čistě přírodní Fair Trade mořská sůl s příběhem starým jako sůl sama. Čistá, nezatížená současným znečištěním mořské vody.

 

Vznik mořské soli

Tuto jedinečnou mořskou sůl ručně sklízí muži z rybářské vesnice Velldriff v zátoce svaté Heleny na západním pobřeží Jihoafrické republiky. Právě zde se nachází minimálně 400 let staré podzemní solné jezero, kam prosakuje mořská voda Atlantického oceánu. Na kyslík bohatá studená mořská voda sem prochází přes několik různých vrstev země, jako je křemičitý písek a vápence z mušlí a jílu. Tato geologická formace se silnou vrstvou přírodního filtru tak dává vzniknout mořské soli, která v sobě nenese současné znečištění mořské vody. Sůl je naprosto čistá, bez těžkých kovů jako je olovo, kadmium nebo rtuť. 

 

Bohatost mořské soli

Sůl je nerafinovaná a uměle nebělená. Zachovává si tak všech svých 84 minerálních látek a stopových prvků, které přirozeně získala při svém vzniku v podzemí. Jedním z nich je i jód v přírodní organické podobě. Tato mořská sůl proto není dodatečně jodidovaná obvyklým anorganickým jódem, jehož používání je poněkud sporné. Oproti běžným rafinovaným kuchyňským solím, které se skládají jen z chloridu a sodíku, naše gourmet mořská sůl obsahuje všechny cenné minerály a stopové prvky, které naše tělo potřebuje, a to v přírodním stavu. Jde o poklad, bílé zlato sušené na slunci a větru, které nám příroda dala do rukou pro ta nejnáročnější použití a pro naše zdraví.

 

Zpracování mořské soli

Mořská sůl se tvoří v solných zahradách na povrchu od října do března působením slunce a větru. Vzniklé krystalky se potom ručně prosívají na různé velikosti od jemné po hrubou. Tato prvotřídní sůl se nedrtí ani nemele, pouze třídí. Ve výsledném balíčku proto můžete odhalit drobné odchylky ve velikosti krystalů soli, ale i díky tomu si sůl zachovává plný obsah minerálů. Nepřidávají se žádné umělé přísady ani protispékací látky.
Všechnu ruční práci na solných zahradách zastávají výhradně muži. Ženy pak výsledný produkt balí. Obrázky kreslí dcera manželů Schrauwenových, kteří firmu v roce 1991 založili. 
Díky certifikaci Fair for Life máte jistotu, že i dnes, kdy firma vyrostla, dostávají místní lidé za svou práci na jihoafrickém slunci důstojnou odměnu.

 

Sůl nad zlato

Celý život na zemi je odvozen od směsi vody a soli v pradávných dobách. Slaná voda je původem života a ani dnes by bez soli nebylo života. Dle některých názorů nemá běžná rafinovaná sůl s tou přírodní už nic společného a její nadužívání vede k dlouhodobě podrážděnému zdravotnímu stavu. Po návratu k přírodní soli se přitom mnoha pacientům s vysokým tlakem krevní tlak vrátil do normálu. Používejte přírodní sůl jako koření a udržte si své zdraví.

 

Složení: mořská sůl nerafinovaná nejodidovaná jemná 100 %.
Uchovávejte v chladu a suchu. 

 Fair-for-Life-logo  Certifikováno Fair for Life.