Mléčná čokoláda Divine 45%, 90 g Fairtrade

V překladu božská čokoláda se sametovou chutí ghanského kakaa v obalu bohatě zdobeným africkými symboly Adinkra.

Skladem
Kód: DI002338
73 Kč 65 Kč bez DPH 81 Kč / 100 g

Sametově jemná Fairtrade mléčná čokoláda v krásném obalu se západoafrickými symboly Adinkra. V překladu božská čokoláda s 45 % toho nejlepšího ghanského kakaa, které vypěstovali farmáři z kooperativy Kuapa Kokoo. Jejich kakao se pěstuje ve stínu stromů tropického pralesa a suší se na slunci, aby získalo plnou kakaovou chuť. Čokoláda je slazena Fairtrade třtinovým cukrem od družstva Kasinthula v Malawi a ochucena Fairtrade vanilkou od farmářů z Madagaskaru.

 

Kooperativa Kuapa Kokoo

Pěstitele sdružení Kuapa Kokoo v Ghaně tvoří z 35 % ženy a i ony vlastní brtiskou společnost Divine Chocolate Ltd., která vyrábí i tuto čokoládu. Kuapa Kokoo je vůbec největší kooperativa pěstující kakao na světě a je také výjimečná tím, že kakao nejen pěstuje, ale i zpracovává do čokolád ve společnosti, ve které vlastní největší část. Konkrétně drobní pěstitelé obdrží 44 % zisku čokoládovny.

Spolupráce a vzájemný respekt tak dává vzniknout výborným a krásným čokoládám s heslem "vlastněno kakaovými farmáři, vyrobeno pro milovníky čokolády". Kochejte se obalem a vychutnejte skvělou čokoládu. 

 

Zdobena symboly Adinkra

Obal čokolády je tvořen symboly Adinkra. Původně západoafrickými ornamenty používanými zejména v Ghaně a Pobřeží Slonoviny, které vytvořil nejspíš lid Akan v dnešní Ghaně. Tyto jedinečné symboly jsou metafory, které představují přísloví, podobenství, tradiční moudrost, připomínají historické události, univerzální hodnoty, životní prostředí či jak zacházíme jeden s druhým.

 

Adinkra symbol hřeben   Dřevěný hřeben symbolizuje život, lásku, starostlivost a trpělivost.

  

Složení: třtinový cukr, kakaové máslo, sušené plnotučné mléko, kakaová hmota, vanilka. Obsah kakaa min. 45 %, obsah mléka min. 24 %. Může obsahovat obiloviny obsahující lepek a ořechy. Bez umělých příchutí, barviv a konzervačních látek.
Vhodné pro vegetariány.

 

Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku:

 Energetická hodnota: 2461 kJ/592 kcal
 Tuky: 42,6 g
      z toho nasycené mastné kyseliny: 26,8 g
 Sacharidy: 41,8 g
      z toho cukry: 39,9 g
 Vláknina 3,8 g
 Bílkoviny: 8,5 g
 Sůl: 0,23 g

    

 FT

Certifikováno Fairtrade.

 

Zpět do obchodu