Bio kakao přírodní, snížený obsah tuku, 150 g fair trade

Jemný přírodní kakaový prášek z kakaových bobů z Jižní Amerky a Afriky. Kakaový prášek s 10-12 % tuku v přírodní podobě s přirozenými vlastnostmi kakaa i pH.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: FO140154
54 Kč 47 Kč bez DPH 360 Kč / 1 kg
Kategorie: Kakaový prášek
Položka byla vyprodána…

Vynikající přírodní kakaový prášek, který neprošel tzv. holandským procesem, tedy alkalizací. Kakao si zachovalo své přirozené vlastnosti - barvu, pH i obsah flavonoidů a dalších látek, pro které si kakaa tolik ceníme. Vychutnejte si přírodní kakaový prášek v jeho přirozené podobě se sníženým obsahem tuku.

Kakao obsahuje 10-12 % kakaového másla. Zbytek byl oddělen pouze lisováním kakaových bobů bez použití chemikálií. Hodí se jak k přípravě kakaových nápojů, tak k výrobě pečiva i cukroví, které nebarví tak výrazně. Neobsahuje žádný přidaný cukr. Jako kypřidlo doporučujeme jedlou sodu (soda bikarbona).

Kakaové boby, ze kterých je toto kakao vyrobeno, vypěstovali drobní farmáři dle pravidel fair trade a ekologického zemědělství. Díky důstojnější ceně za své kakao si mohli dovolit investovat do obnovy svých stárnoucích kakaovníků, a budou tak moci pěstovat i nadále. Sazenice nových stromů si pěstují sami ve speciální zahradě, odkud je dále rozváží na jednotlivé farmy.

 

Složení: Bio přírodní kakaový prášek se sníženým obsahem tuku na 10-12 %. Prášek není uměle dobarvován. Bez lepku, bez laktózy, vhodné pro vegany.
Uchovávejte v suchu a chladu.

 Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku:

 Energetická hodnota: 1379 kJ/330 kcal
 Tuky: 11 g
      z toho nasycené mastné kyseliny: 6,9 g
 Sacharidy: 14,5 g
      z toho cukry: 0,3 g
 Vláknina: 31,0 g
 Bílkoviny: 28,1 g
 Sůl: 0,3 g
 pH: 5,2-6,2

 české bio logo 

 evropské bio logo 

CZ-BIO-003

Fairobchod fair trade
Ručně vyrobeno, poctivě zaplaceno.