Bio kakaový prášek tmavý vysokotučný, 150 g Fairtrade

Kakao holandského typu zbavené kyselosti s plným obsahem kakaového másla. Alkalizovaný kakaový prášek s 20-22 % tuku z kakaových bobů z Dominikánské republiky. 

Skladem
Kód: FO150153
76 Kč 66 Kč bez DPH 507 Kč / 1 kg
Kategorie: Kakaový prášek

Tmavý kakaový prášek zpracovaný tzv. holandským procesem, tedy alkalizací, která kakao zbaví kyselosti a zlepší jeho rozpustnost.Takové kakao poznáte na první pohled podle jeho tmavé barvy. 

Pro svůj plný obsah kakaového másla - celých 20-22 %, což je u kakaového prášku maximum - osloví i náročné cukráře a milovníky kakaa. Je vhodný k přípravě skutečně kakaových nápojů, na vaření i pečení. Díky tmavé barvě těsto dobře obarví a neobsahuje žádný přidaný cukr. Jako kypřidlo doporučujeme kypřicí prášek bez fosfátů.

Kakaové boby, ze kterých je toto kakao vyrobeno, vypěstovali drobní farmáři ze sdružení COOPROAGRO a FUNDOPO v Dominikánské republice dle pravidel Fairtrade a ekologického zemědělství. Díky důstojnější ceně za své kakao si mohli dovolit investovat do vlastní zpracovny kakaa pro export a do obnovy svých stárnoucích kakaovníků. Sazenice nových stromů si nyní pěstují sami ve speciální zahradě a dále je rozváží na jednotlivé farmy.

 

Složení: Bio alkalizovaný kakaový prášek s obsahem tuku 20-22 %. Prášek není uměle dobarvován. Bez lepku, bez laktózy, vhodné pro vegany.
Uchovávejte v suchu a chladu.

 

Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku:

 Energetická hodnota: 1560 kJ/379 kcal
 Tuky: 21,0 g
      z toho nasycené mastné kyseliny: 13,0 g
 Sacharidy: 47,0 g
      z toho cukry: 0,9 g
 Vláknina: 29,0 g
 Bílkoviny: 19,0 g
 pH: 7,0-7,6

 české bio logo  evropské bio logo 

CZ-BIO-003

 FT

Certifikováno Fairtrade.

Sůl je obsažena pouze v důsledku přirozeně se vyskytujícího sodíku.

Zpět do obchodu