Bio porcovaný zelený čaj jasmínový, 20x2 g Fairtrade

Delikátní sáčkovaný bio zelený čaj ovoněný jasmínem vhodný pro celodenní konzumaci tak, jak je v tradiční čajové kultuře zvykem již tisíc let.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: NE384653
69 Kč 62 Kč bez DPH 173 Kč / 100 g
Kategorie: Zelený čaj
Položka byla vyprodána…

Jasmínové čaje existují černé, bílé i oology, ale jasmínový zelený čaj je jeden z nejoblíbenějších čajů v Číně a do její tradiční kultury patří nejméně tisíc let. Proslulá specialita z Dálného východu s typickou nebeskou vůní zahání vnitřní neklid. Jasmín se k zeleným čajům přidává pro svou nápadnou vůni, která dokáže neutralizovat aroma některých pokrmů. Proto se jasmínový zelený čaj někdy podává k těžkým a chuťově výrazným jídlům.

Jasmínové čaje bývají tradičně aromatizovány přímo květy jasmínu (nebo také pomocí chemických preparátů), ale přírodní jasmínová silice jsou jednou z nejdražších na světě a omamná vůně se v čaji déle udrží. Nálev má velmi delikátní, nasládlou vůni i chuť a nepřehlédnutelné jasmínové tóny se doplňují se svěžestí a lehkou trpkostí zeleného čaje. Bio jasmínový zelený čaj je vhodný také pro přípravu ledového čaje. Vlažný čaj doplněný o kostky ledu je mimořádně osvěžující nápoj.

 

Producent jasmínového zeleného čaje

Tento ovoněný poctivý Fairtrade bio porcovaný zelený čaj pěstují a míchají drobní farmáří ze sdružení SOFA (Small Organic Farmers Association) na Srí Lance, jejichž 26 družstev obhospodařuje čajová políčka ve středu ostrova. Čaj se navíc pro zachování vysoké kvality a nabídku pracovních příležitostí balí přímo na místě. S výrobkem tak přijde do styku pouze jeden partner, který ručí za kvalitu a je pro něj podstatné, jak čaj přijmou koncoví zákazníci. Nemůže se vymlouvat na jiného dodavatele v řetězci.

 

Složení: bio zelený čaj, přírodní aroma jasmínu. 
Uchovávejte v chladu a suchu.  

české bio logo      evropské bio logo CZ-BIO-003        FTCertifikováno Fairtrade.

Zpět do obchodu