Velký betlém z recyklovaného kovu z Kolumbie, 35 cm

Velký kovový betlém ručně vyrobený unikátní technikou z kovu v Bogotě v Kolumbii. Jednotlivé postavy jsou stavěné samostatně a i klenbu můžete dozdobit dle libosti.

Položka byla vyprodána…
Dlouhodobě nedostupné
Kód: GL530788
1 979 Kč 1 636 Kč bez DPH 1 979 Kč / 1 ks
Kategorie: Ručně dělané betlémy
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Globo: Fair trade garance Globo
Položka byla vyprodána…
Fair trade velký betlém z recyklovaného kovu z Kolumbie, 35 cm
Novinka

Velký betlém ručně vyrobený z recyklovaného kovu v Kolumbii dle principů fair trade. Kolumbijci jsou známí svou chutí do života, dobrou náladou, a také láskou k barevným dekoracím se spoustou zlata a třpytu. A právě na tomto základu v partnerské dílně Óxidos (v překladu rezavý) v Bogotě místní pracovníci vyrobili tento parádní betlém. Výroba vychází z jedinečné techniky, kterou v Óxidos zdokonalují několik let, a díky které zadní strana výrobku vypadá jako rezavá, i když samozřejmě není. 

Skládá se z podstavce s klenbou a 6 láskyplně ručně malovaných postav, které si můžete postavit a přemisťovat dle libosti. Každá z postav má svůj vlastní malý podstavec, díky kterému může stát kdekoli ji umístíte. Klenbu si můžete rovněž dozdobit dle vlastního uvážení a každý rok tak mít trochu jiný betlém, i když se stejným, už tradičním, základem.

Ruční práce - každý kus je jedinečný originál a liší se kresbou, tvarem, velikostí i barvami.

Rozměry: výška 35 cm, průměr 30 cm.
Hmotnost: cca 1000 g.

Ručně vyroben v Kolumbii ve fair trade dílně Óxidos

Dílna Óxidos navrhuje a vyrábí nábytek a dekorace z kovu s osobitou identitou a funkčností. Používá částečně recyklovaný kov a železu dává nový život plný barev, lehkosti, humoru a osobního kontaktu. Jejich jedinečné ručně vyrobené kousky zdobí soukromé domy i pracovní prostory a vzbuzují radost. Pyšní se vlastní technikou, kterou v průběhu let přivedli téměř k dokonalosti. Jejich výrobky tak mohou v místech, kde nejsou barvené, působit rezavě (odtud také název dílny).

Jako rodinný podnik vznikl v roce 1994 a díky spolupráci s fair trade odběrateli se brzy stal příběhem úspěchu. Óxidos neustále rozšiřovala své podnikání a školila mladé lidi, až v roce 2013 zaměstnával 30 lidí, třetinu mladých ve věku 18-21 let, kteří v této dílně získávají tolik potřebnou kvalifikaci a pracovní návyky. Dalších asi 20 lidí je napojeno nepřímo.

Sociální rozměr dílny Óxidos je příkladná. Kromě mezd a zdravotního a důchodového pojištění mají všichni zaměstnanci nárok také na podíl z ročního zisku společnosti. Těhotné ženy mají možnost vykonávat jednoduchou práci z domova. Tak zůstávají ve spojení se společností a nadále jsou chráněni sociálním zabezpečením. Tomuto typu pracovního poměru zde říkají "satelitní".

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení