Novinka
Kód: FO160251

Bio kakaový prášek tmavý, snížený obsah tuku, 250 g fair trade

94 Kč 82 Kč bez DPH 376 Kč / 1 kg
Momentálně nedostupné

Jemný kakaový prášek v bio kvalitě s 10-12 % tuku zpracovaný tzv. holandskou metodou pro zvýšení pH a rozpustnosti.

Kategorie: Kakaový prášek
Hmotnost: 0.25 kg

Bio kakaový prášek zpracovaný tzv. holandským procesem, tedy alkalizací. Kakao je tedy zbavené kyselosti (zásadité pH), má tmavší barvu a lepší rozpustnost.

Kakao obsahuje 10-12 % kakaového másla. Zbytek byl oddělen pouze lisováním kakaových bobů bez použití chemikálií. Hodí se jak k přípravě kakaových nápojů, tak k výrobě pečiva i cukroví. Prášek není uměle dobarvován a neobsahuje žádný přidaný cukr. Jako kypřidlo doporučujeme kypřící prášek bez fosfátů.

Kakaové boby, ze kterých je toto kakao vyrobeno, vypěstovali drobní farmáři dle pravidel Fair Trade a ekologického zemědělství v Dominikánské republice a Peru. Díky důstojnější ceně za své kakao si mohou dovolit investovat do obnovy svých stárnoucích kakaovníků, a budou tak moci kakao pěstovat a zpracovávat i nadále. Toto výběrové kakao obsahuje jen minimum kadmia, které je jinak běžně v kakau obsažené, a musí se proto před konzumací dále zpracovávat. Tento fair trade kakaový prášek však můžete používat hned.

 

Složení: Bio kakaový prášek alkalizovaný se sníženým obsahem tuku na 10-12 %. Prášek není uměle dobarvován. Bez lepku, bez laktózy, vhodné pro vegany.
Uchovávejte v suchu a chladu.

 

Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku:

 Energetická hodnota: 1449 kJ/346 kcal
 Tuky: 11 g
      z toho nasycené mastné kyseliny: 6,5 g
 Sacharidy: 14,1 g
      z toho cukry: 0 g
 Vláknina: 46 g
 Bílkoviny: 24,9 g
 Sůl 0,3 g
 pH: 7,0-7,6


 české bio logo 

 evropské bio logo 

CZ-BIO-003

 Fairobchod fair trade

Ručně vyrobeno, poctivě zaplaceno.