Bio kakao přírodní, snížený obsah tuku, 250 g fair trade

Jemný kakaový prášek s 10-12 % tuku v přírodní podobě s přirozenými vlastnostmi kakaa i pH. Výběr z několika zemí s kvalitou pro přímou spotřebu.

Skladem
Kód: FO140253
82 Kč 71 Kč bez DPH 328 Kč / 1 kg
Kategorie: Kakaový prášek
bio fairtrade kakaovy prasek prirodni snizeny obsah tuku 250g
Tip

Vynikající přírodní kakaový prášek, který neprošel tzv. holandským procesem, tedy alkalizací. Kakao si zachovalo své přirozené vlastnosti - barvu, pH i obsah flavonoidů a dalších látek, pro které si kakaa tolik ceníme. Vychutnejte si přírodní kakaový prášek v jeho přirozené podobě se sníženým obsahem tuku.

Kakao obsahuje 10-12 % kakaového másla. Zbytek byl oddělen pouze lisováním kakaových bobů bez použití chemikálií. Hodí se jak k přípravě kakaových nápojů, tak k výrobě pečiva i cukroví, které nebarví tak výrazně. Neobsahuje žádný přidaný cukr. Jako kypřidlo doporučujeme jedlou sodu (soda bikarbona).

Kakaové boby, ze kterých je toto kakao vyrobeno, vypěstovali drobní farmáři dle pravidel Fair Trade a ekologického zemědělství v Jižní Americe a Africe. Díky důstojnější ceně za své kakao si mohou dovolit investovat do obnovy svých stárnoucích kakaovníků, a budou tak moci pěstovat i nadále. Toto výběrové kakao obsahuje už přirozeně jen minimum kadmia, které je jinak běžně v kakau obsažené, a musí se proto před konzumací dále zpracovávat. Tento fair trade kakaový prášek však můžete používat hned.

 

Složení: Bio přírodní kakaový prášek se sníženým obsahem tuku na 10-12 %. Prášek není uměle dobarvován. Bez lepku, bez laktózy, vhodné pro vegany.
Uchovávejte v suchu a chladu.

 

Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku:

 Energetická hodnota: 1449 kJ/346 kcal
 Tuky: 11 g
      z toho nasycené mastné kyseliny: 6,5 g
 Sacharidy: 14,1 g
      z toho cukry: 0 g
 Vláknina: 46 g
 Bílkoviny: 24,9 g
 Sůl 0,3 g
 pH: 5,0-6,0


 české bio logo 

 evropské bio logo 

CZ-BIO-003

Fairobchod fair trade

Ručně vyrobeno, poctivě zaplaceno.