Bio porcovaný černý čaj Earl Grey, 20x2 g Fairtrade

Kvalitní porcovaný Bio černý čaj Earl Grey s přírodní bergamotovou silicí balený přímo na Srí Lance. Snad nejpopulárnější čaj vhodný nejen jako čaj o páté.

Vyprodáno
Kód: NE384790
67 Kč 58 Kč bez DPH 168 Kč / 100 g
Kategorie: Černý čaj

Earl Grey je asi nejpopulárnější a nejznámnější černý čaj s charakteristickým aroma bergamotu. Pro mnohé je Earl Grey synonymem pro anglický životní styl a čaj o páté. Jde o směs černých čajů doplněných o olejový extrakt kůry citrusu bergamot. A právě kvalita a poměr vstupních čajů i bergamotového aroma určuje, jak bude výsledný šálek čaje Earl Grey chutnat. Samotný Earl Grey pak může být součástí čajových koktejlů.

 

Producent čaje Earl Grey

Tento velmi dobrý a poctivý Fairtrade bio porcovaný černý čaj pěstují a míchají drobní farmáří ze sdružení SOFA (Small Organic Farmers Association) na Srí Lance, jejichž 26 družstev obhospodařuje čajová políčka ve středu ostrova. Čaj se navíc pro zachování vysoké kvality a nabídku pracovních příležitostí balí přímo na místě. S výrobkem tak přijde do styku pouze jeden partner, který ručí za kvalitu a je pro něj podstatné, jak čaj přijmou koncoví zákazníci. Nemůže se vymlouvat na jiného dodavatele v řetězci.

 

Příprava čaje Earl Grey

Earl Grey je poměrně výrazným černým čajem, který se znamenitě hodí na tradiční čaj o páté. Pro zmírnění jeho silné chuti se tak často podává s mlékem. Jeho chuť si však lépe vychutnáte s plátkem citronu, který naopak citrusové tóny čajové směsi zdůrazní.

 

Historie čaje Earl Grey

O slávě černého čaje Earl Grey jsou rozšířené dva různé příběhy, které se shodnou jen na tom, že se připravuje dle staré čínské receptury. Dle té známější, kterou slýcháváme raději, dostal tuto recepturu britský premiér, 2. hrabě Earl Charles Grey, darem, když putoval po Číně. V Anglii se pak začal čaj vyrábět a získal světový ohlas.

Dle druhé verze však (Earl) Charles Grey v Číně nikdy nebyl a dokonce tam nebyl znám ani bergamot. Čaj prý vzešel z pokusů britských obchodníků, kteří se přidáváním aromatických olejů k méně kvalitním a na chuti slabším čajů snažili napodobit drahé a kvalitní čaje.

 

Složení: bio černý čaj, přírodní aroma bergamotu.
Uchovávejte v chladu a suchu.  

české bio logo      evropské bio logo CZ-BIO-003        FTCertifikováno Fairtrade.

Zpět do obchodu