Bio zrnková káva Salvador SHG, 1 kg

Exkluzivní středně silná káva arabika s chutí po kakau a třešních a sladkou vůní připomínající máslové sušenky. Vysoká kvalita zrna z vysokých nadmořských výšek El Salvadoru.

Skladem
Kód: FO401002
635 Kč 552 Kč bez DPH 635 Kč / 1 kg
Kategorie: Zrnková káva
Bio: ano
Hmotnost: 1000 g
Fair trade bio zrnková káva Salvador SHG, 250 g
Novinka

El Salvador znamená v místním jazyce pipil "místo drahocenných věcí" a tato káva je toho důkazem. Pěstování kávy zde má velmi dlouhou tradici a rozvíjelo se i během válek, které toto území sužovaly a násilí místní lid trápí dodnes. Salvador je nejmenším středoamerickým státem a také jediným, který v této oblasti nemá přístup ke Karibskému moři. Místní káva je pro mnohé raritou, ale i pro znalce skutečným zážitkem.

Naše fair trade bio káva Salvador má lahodnou vyváženou chuť s nádechem kakaa, grepu a třešní. Středně plné tělo pak doplňuje aroma po pečených kaštanech a burských a makadamových oříšcích. Před zalitím můžete ucítit i mléčnou čokoládu a máslové sušenky.

Káva arabika s přívlastkem SHG (Strictly High Grown) označuje kávu, která v dané oblasti roste ve velmi vysoké nadmořské výšce. Ta znamená pomalý růst, a tedy i bohatou chuť a vyšší kvalitu zrna.

Fair trade bio káva od pěstitelů Las Lajas

Tato káva navíc roste v oblasti Sonsonate v Cordillera de Volcanes, pohoří sopek, zasazené mezi národní park Cerro Verde, tři sopky Santa Ana, Izalco a Cerro Verde a jezero Coatepeque. Ve výškách kolem 1300 m n. m. se zde o ní starají drobní pěstitelé družstva Las Lajas. Jde o malé družstvo založené v roce 1980, čítající jen asi 200 členů, z nichž celou čtvrtinu tvoří ženy.

Většina příjmů družstva pochází z pěstování kávy, kterou také praží ve vlastní pražírně pod značkou Lajamaya. Pěstitelé se tak mohou sami učit z výsledné chuti připravené kávy. Družstvo svým členům poskytuje také malý pozemek pro pěstování ovoce a zeleniny pro místní trh a vlastní spotřebu. Podmínkou je však šetrné využívání půdy i lesů; stejně jako se zde věnují kávě pěstované jen a pouze udržitelným způsobem dle pravidel ekologického zemědělství. 

Díky fair trade výkupním cenám má družstvo prostředky pro zajištění skromného důchodu svých členů (nyní asi 30 lidí), což je v zemědělském sektoru v Salvadoru výjimečné. Prémie ze spravedlivého obchodu putují také do zdravotnictví a místní infrastruktury a důležitých vzdělávacích projektů, ze kterých těží nejen členové družstva, ale také několik stovek dalších rodin v regionu.

Pečlivě pražená po malých dávkách v České republice.

Složení: 100 % bio káva arabika zrnková.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení