Kód: FO610015

Bio sypaný zelený čaj Nepál, 100 g Fair Trade

93 Kč 81 Kč bez DPH 93 Kč / 100 g
Skladem

Jemný zelený čaj s lehkou vůní a nálevem do žluta od malého družstva pěstitelů Kanchanjunga na východě Nepálu.

Kategorie: Zelený čaj
Hmotnost: 0.1 kg

Jemný i zemitý sypaný zelený čaj s mírnou vůní a žlutým nálevem vhodným až pro 3 jednotlivé nálevy. Čaj je zpracovaný kompletně ručně pěstiteli z malého družstva Kanchanjunga. Jejich čajové zahrady se nachází v téměř nepřístupné oblasti na východě Nepálu poblíž hranice s indickým Darjeelingem. Místní motorizovanou dopravou není možné se k těmto hrdým Nepálcům dostat. Přesto jsou jedním z nejstarších čajových obchodních partnerů El Puente, jejíž historie sahá ještě před vznik mezinárodní certifikace Fairtrade. 

 

Družstvo pěstitelů čaje Kanchanjunga

Čaj zde pěstuje na 230 farmářů, z nichž 90 % je družstvem také trvale zaměstnáno, ostatní jsou sezónní pracovníci. Přes 60 % členů jsou ženy. Po několika letech nepoužívání pesticidů je nyní veškerá výsadba čajovníků certifikována dle pravidel ekologického zemědělství. Čajové lístky se zde sklízí i zpracovávají výhradně ručně a na závěr se balí do 50kg pytlů. 

Vedle spravedlivé mzdy a prémií za jakostní čaj družstvo svým členům zajišťuje také ubytování a zdravotní péči, poskytuje dovolenou a podporu v nemoci i mateřství. Škola je otevřena až do osmého ročníku a školní docházka je povinná do 14 let věku. 

  

Složení: bio zelený čaj sypaný 100 %.
Uchovávejte v chladu a suchu.  

české bio logo      evropské bio logo CZ-BIO-003        El Puente fair trade Fair Trade garance El Puente.