Vánoční stromek ze skořice z Vietnamu, 18,5 cm

Krásná vánoční dekorace z voňavé skořicové kůry v podobě vánočního stromečku. Krásně vypadá, krásně voní.

Skladem
Kód: EZ36185
359 Kč 297 Kč bez DPH 359 Kč / 1 ks
Kategorie: Ručně dělané betlémy
WFTO: Garance World Fair Trade Organization

Krásný dekorační vánoční stromeček, který ručně vyrobili lidé ve Vietnamu ze skořicové kůry. Nádherná vánoční dekorace, která nejen krásně vypadá, ale také nádherně voní a jemně dokreslí vánoční atmosféru.

Poctivě zaplacená ruční práce z přírodního materiálu - každý kus je originál a vzájemně se liší velikostí, tvarem i barvou.

Rozměry: výška 18,5 cm, šířka 12,5 cm.

Ručně vyrobená v rámci Fair Trade projektu ve Vietnamu

Tento nádherný dekorační stromeček vyrobili drobní řemeslníci z organizace Mai Vietnamese Handicrafts ve Vietnamu. "Mai" znamená ve vietnamštině "ráno" a je obrazem lepší budoucnosti lidí prostřednictvím férové řemeslné výroby. Organizaci založili v roce 1990 sociální pracovníci původně jako rehabilitační centrum pro děti a mládež žijící na ulici. Později však začali spolupracovat také s malými rodinnými podniky a dnes pořádají i vzdělávací semináře o tradičních způsobech zpracování v místě dostupných a obnovitelných materiálů, zajištění kvality, vývoji designu či účetnictví.

Velký důraz je kladen na výměnu zkušeností a nápadů mezi jednotlivými skupinami výrobců, které dnes čítají na 1000 členů. Část výtěžku je stále věnován na sociální projekty zaměřené na děti, mladistvé a ženy. Ostatně většinu pracovníků Mai Vietnamese Handicrafts tvoří ženy, na vedoucích pozicích pracovních skupin je to 90 %.

Každá skupina výrobců se specializuje na konkrétní řemeslo dle tradice svého regionu. Bambusovými výrobky jsou tak známí především výrobci na severu země. Všichni dostávají spravedlivé mzdy a objednávky jsou rozloženy rovnoměrně s realistickým přihlédnutím na čas, který je třeba každému výrobku věnovat. Každý řemeslník má také zdravotní pojištění, což ve Vietnamu znamená, že 80 % nákladů na zdravotní péči hradí pojišťovna a zbylých 20 % sám pacient. Spolupracovníci Mai Vietnamese Handicrafts mohou také využít mikroúvěry například na nákup šicích strojů nebo využít školní stipendia.

Zpět do obchodu