Vánoční Betlém na svíčku, měděný

Nádherný kruhový Betlém ručně vyrobený z plechu v Indii, který bude se svíčkou uvnitř vydávat zlato-měděné světlo a šířit kouzelnou vánoční atmosféru.

Skladem
Kód: GL518243
399 Kč 330 Kč bez DPH 399 Kč / 1 ks
Kategorie: Ručně dělané betlémy
Hmotnost: 114 g
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Globo: Fair trade garance Globo

Nádherný Betlém s výjevy ručně vyrobenými z plechu a stočenými do kruhu, do jehož středu se umístí zapálená svíčka. Vnitřní strana Betlému je měděná a umocňuje teplé odstíny plamene svíčky. Vznikají tak nádherné vánoční výjevy s kouzelnou atmosférou.

Přímo před očima se odvíjí příběh narození Ježíška uloženého v jesličkách ve chlévě, Tří králů i velblouda, který je doprovází.

Ruční práce - každý kus je jedinečný originál a Fair Trade výrobky se od sebe vzájemně drobně liší. 
Svíčka není součástí balení, ale nemusíte se bát, Betlém má plechové dno, na které bezpečně položíte svíčky různých velikostí i tvarů. 

Rozměry: průměr 10 cm, výška v nejvyšším místě 11,5 cm.

Ručně vyrobený v Indii v rámci Fair Trade projektu TARA

Už od počátku 70. let projekt TARA bojuje za důstojnost těch nejchudších lidí v Indii. Četné iniciativy v oblasti vzdělávání, práv žen, ochraně životního prostředí a zaměstnávání zlepšují životy drobných řemeslníků ve slumech Dillí a okolních komunit.
Tara například organizuje 6měsíční kurz šití pro ženy, po jehož dokončení si švadlena může za pomoci mikroúvěru od společnosti TARA zakoupit vlastní šicí stroj a začít podnikat. Tak si již více než 250 žen bylo schopno vybudovat soběstačnou ekonomickou existenci.

V roce 2011 vybudovali komunitní centrum pro 2000 zapojených členů, kde probíhají zmíněné kurzy šití, a druhé patro slouží jako výukové centrum pro školáky. Jejich rodiče jsou obvykle negramotní, a tak jim nemohou pomáhat s domácími úkoly. V centru se však dostává podpory už 100 dětem a TARA také neúnavně v chudé populaci upozorňuje na důležitost vzdělání, zejména pro dívky. 

Třetím pilířem Komunitního centra je Centrum zdravotní péče se 3 nemocničními lůžky a lékařem. V Indii totiž neexistuje sociální zabezpečení a zdravotní pojištění je velmi drahé. Návštěva tohoto zdravotního střediska však vyžaduje jen nízký poplatek a TARA vyjednala s nemocnicemi snížení cen. Komunita navíc platí až 80 % nákladů každému členovi, který musí do nemocnice.

Zpět do obchodu