Vánoční Betlém na svíčku, měděný

Nádherný kruhový Betlém ručně vyrobený z plechu v Indii, který bude se svíčkou uvnitř vydávat zlato-měděné světlo a šířit kouzelnou vánoční atmosféru.

Skladem
Kód: GL518243
399 Kč 330 Kč bez DPH 399 Kč / 1 ks
Kategorie: Ručně dělané betlémy
Hmotnost: 114 g
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Globo: Fair trade garance Globo

Nádherný Betlém s výjevy ručně vyrobenými z plechu a stočenými do kruhu, do jehož středu se umístí zapálená svíčka. Vnitřní strana Betlému je měděná a umocňuje teplé odstíny plamene svíčky. Vznikají tak nádherné vánoční výjevy s kouzelnou atmosférou.

Přímo před očima se odvíjí příběh narození Ježíška uloženého v jesličkách ve chlévě, Tří králů i velblouda, který je doprovází.

Ruční práce - každý kus je jedinečný originál a Fair Trade výrobky se od sebe vzájemně drobně liší. 
Svíčka není součástí balení, ale nemusíte se bát, Betlém má plechové dno, na které bezpečně položíte svíčky různých velikostí i tvarů. 

Rozměry: průměr 10 cm, výška v nejvyšším místě 11,5 cm.

Ručně vyrobený v Indii v rámci Fair Trade projektu TARA

Už od počátku 70. let projekt TARA bojuje za důstojnost těch nejchudších lidí v Indii. Četné iniciativy v oblasti vzdělávání, práv žen, ochraně životního prostředí a zaměstnávání zlepšují životy drobných řemeslníků ve slumech Dillí a okolních komunit.
Tara například organizuje 6měsíční kurz šití pro ženy, po jehož dokončení si švadlena může za pomoci mikroúvěru od společnosti TARA zakoupit vlastní šicí stroj a začít podnikat. Tak si již více než 250 žen bylo schopno vybudovat soběstačnou ekonomickou existenci.

V roce 2011 vybudovali komunitní centrum pro 2000 zapojených členů, kde probíhají zmíněné kurzy šití, a druhé patro slouží jako výukové centrum pro školáky. Jejich rodiče jsou obvykle negramotní, a tak jim nemohou pomáhat s domácími úkoly. V centru se však dostává podpory už 100 dětem a TARA také neúnavně v chudé populaci upozorňuje na důležitost vzdělání, zejména pro dívky. 

Třetím pilířem Komunitního centra je Centrum zdravotní péče se 3 nemocničními lůžky a lékařem. V Indii totiž neexistuje sociální zabezpečení a zdravotní pojištění je velmi drahé. Návštěva tohoto zdravotního střediska však vyžaduje jen nízký poplatek a TARA vyjednala s nemocnicemi snížení cen. Komunita navíc platí až 80 % nákladů každému členovi, který musí do nemocnice.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení