Svatá rodina z Peru, keramika, 9 cm

Z keramiky ručně vyrobená dutá soška Svaté rodiny, kterou v Peru s láskou pečlivě namalovali barvami, jež nádherně zazáří ve světle vánočního stromku.

Položka byla vyprodána…
Momentálně nedostupné
Kód: EL478337
287 Kč 237 Kč bez DPH 287 Kč / 1 ks
Kategorie: Ručně dělané betlémy
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente
Položka byla vyprodána…

Jedinečná dutá soška Svaté rodiny, kterou ručně vyrobili v Peru z hlíny. Ještě než se vydala na cestu přes oceán, šikovné ruce na ni s láskou nakreslily tváře Panny Marie, svatého Josefa i malého Ježíška výraznými barvami, které zazáří ve světle vánočního stromku. Soška tak udělá radost i vám.

Ruční práce - každý kus je jedinečný originál a liší se kresbou, tvarem, velikostí i barvami.

Výška výrobku cca 9 cm.

Ručně vyrobena v Peru v rámci Fair Trade projektu CIAP

Přestože dnešní Peru bylo s hlavním městem Cusco středem incké říše, žije dnes téměř čtvrtina jeho obyvatel pod hranicí národní chudoby. Obzvláště chudá je venkovská populace, která se věnuje zejména zemědělství. A právě s těmito znevýhodněnými producenty pracuje projekt CIAP (Central Interregional de Artesanos del Perú), jehož předchůdce AIP (Artesanía Intercomunal del Perú) byl založen již v roce 1983. 
Výrobky jsou vyváženy speciálně založenou organizací Intercrafts Peru Sac (založena 2002), kterou tvoří přibližně 10 zaměstnanců. Do projektu je však zapojeno více než 300 rodin ze 20 různých komunit, 70 % tvoří ženy, většinou z oblastí Puno, Ayacucho, Arequipa, Piura a Lima.
Cílem projektu je ukončit závislost na vykořisťujících překupnících, otevřít nové trhy, zachovat identitu místních lidí a jejich kulturu a zlepšit příjmy řemeslníků. Důležitá rozhodnutí jsou přijímána společně na výroční valné hromadě, které se účastní dva zástupci z každé skupiny producentů dle pravidel Fair Trade. Vedle školení, výcviku, účetnické podpory apod. nabízí projekt CIAP svým členům také mikro úvěry na rozjezd a zlepšení jejich produkce.

Zpět do obchodu