Kovový betlém Svatá rodina ve stáji z Indie, 30 cm

Nádherný decentní betlém v podobě Svaté rodiny s kravkou a ovečkou ručně vyrobený z černého kovu v Indii; k postavení i v moderních interiérech.

Skladem
Kód: EZ33147
569 Kč 470 Kč bez DPH 569 Kč / 1 ks
Kategorie: Ručně dělané betlémy
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Fair trade kovový betlém Svatá rodina ve stáji z Indie
Novinka

Prostý krásný betlém v moderním stylu s tradičním znázorněním Svaté rodiny s kravičkou a ovečkou určený k postavení na podložku. Jednoduché, ale funkční provedení z černého kovu. Ručně vyrobený dle principů fair trade v Indii. Svým nadčasovým designem je vhodný do téměř jakéhokoli interiéru, kde ho můžete nechat po celý rok.

Poctivě zaplacená ruční práce - každý kus je jedinečný originál a může se lišit velikostí i jednotlivými tvary.

Rozměry: šířka 30 cm, výška 15 cm, hloubka 2,5 cm.

Ručně vyrobený v rámci Fair Trade projektu v Indii

Vánoční betlém vyrobili drobní indičtí řemeslníci, kteří spolupracují s místní Fair Trade organizací Noah's Ark International Exports (česky Mezinárodní exporty Noemova archa) se sídlem v Moradabadu. Cílem Noemovy archy je bojovat proti vykořisťování řemeslníků překupníky a umožnit jim získat důstojnější odměnu prostřednictvím přímého vývozu a Fair Trade.

A to se jí daří. Ke společnosti se připojuje stále více a více výrobců a dnes spolupracuje už se 100 skupinami producentů, které vyrábějí celou řadu různých řemeslných výrobků. Se zvyšujícím se objemem zboží tak bylo možné pořídit si centrální dílnu pro kontrolu kvality a vlastní sklad pro balení zboží a přípravu na export.

Oproti tomu workshopy a školení řemeslníků probíhají v jejich domovech, a dostává se jim také tolik potřebného vybavení pro vyšší bezpečnost práce. Pro děti řemeslníků se pak nabízí bezplatné vzdělávání, učební pomůcky a pravidelné stravování.