Papírový adventní kalendář s kapsičkami z Nepálu

Obrovský adventní kalendář ručně vyrobený z recyklovaného kartónu a papíru s 25 kapsičkami pro ty, kteří si kalendář chtějí naplnit po svém. Se šňůrkou k pověšení na zeď.

Vyprodáno
Kód: WP722714
599 Kč 495 Kč bez DPH 599 Kč / 1 ks
Kategorie: Ručně dělané betlémy
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Welt Partner: Fair trade garance Welt Partner

Šikovný adventní kalendář pro ty, kteří si čekání na narození Ježíška chtějí zpříjemnit a odpočítat po svém. Pro rodiče, kterým nevyhovují klasické čokoládové adventní kalendáře, pro ty, kteří si dobroty chtějí připravit sami, i pro ty, kteří do přihrádek nedají nic dobrého k jídlu, ale k dílu.

Adventní kalendář s 25 kapsami s knoflíčky ručně vyrobený z recyklovaného papíru a kartónu a zdobený přírodními barvami v Nepálu dle pravidel fair trade. Je vybavený šňůrkou k zavěšení na zeď. Co dětem připravíte do jeho kapsiček už je vás, posíláme prázdný. Používejte opakovaně a každý rok můžete kalendář naplnit něčím jiným.

Spravedlivě zaplacená ruční práce - každý kus je originál a liší se velikostí i barvami.


Rozměry: šířka 47 cm, výška 58 cm. Velikost každé kapsičky je 7 x 9 x 2 cm.

Ručně vyrobený v Nepálu v rámci Fair Trade projektu

Get Paper Industry je družstvo z Nepálu, které vyrábí ruční papír a papírové výrobky. Cílem je pomocí tradičních nepálských řemesel nabídnout ženám, které jsou ve společnosti na okraji společnosti, pracovní příležitosti s dobrými pracovními podmínkami a spravedlivými platy. Get Paper podporuje a propaguje producenty a místní komunitu v nejrůznějších oblastech, jako je vzdělávání, životní prostředí, výživa a zdraví.

Bavlněné nitě, odpadový papír a zemědělský odpad, jako jsou banánové listy, se používají jako suroviny pro papírenské výrobky. Papír je vyráběn jednoduchou „ruční technikou“ a sušen na slunci. Vysušené papírové listy jsou poté řezány a mohou být dále zpracovány na různé papírové výrobky.

Kampaň „Pošlete svou dceru do školy“
Zabezpečení vzdělávání dívek je důležitým zájmem družstva. Kromě 250 stipendií, která se každoročně udělují, zahájila společnost Get Paper kampaň „Pošlete svou dceru do školy“. Tento slogan lze také najít na přibližně 1 000 školních taškách, které byly distribuovány dětem. Cílem je, aby v komunitě došlo k přehodnocení zažitého stereotypu a aby dívky mohly také chodit do školy. Get Paper podporuje 7 škol při zlepšování infrastruktury, udělování stipendií a poskytování školních uniforem. V roce 2000 také vybudovala vlastní školu.

Zpět do obchodu