Betlémek Tři králové v krabičce od sirek z Peru

Malinkatý cestovní betlém ručně vyrobený z keramiky a volně umístěný do ručně malované krabičky od sirek s motivem Tří králů.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: GL511879
177 Kč 146 Kč bez DPH 177 Kč / 1 ks
Kategorie: Ručně dělané betlémy
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Globo: Fair trade garance Globo
Položka byla vyprodána…
Fair trade betlémek Tři králové v krabičce od sirek z Peru
Novinka

Malinký ručně dělaný keramický betlém Svaté rodiny schovaný v krabičce od sirek, která je vymalovaná modře s motivem Tří králů. Takový betlém můžete snadno přenášet, snadno darovat a také používat a uklízet. Postavy můžete nechat v půlce krabičky, nebo je vyndat ven a rozmístit dle vlastního uvážení. Samotná krabička pak slouží jako pozadí či samostatný obrázek.

Ruční práce - každý kus je jedinečný originál a vzájemně se liší kresbou, tvarem, velikostí i barvami.

Ručně vyrobený v malé rodinné fair trade dílně v Peru

Přestože dnešní Peru bylo s hlavním městem Cusco středem incké říše, žije dnes téměř čtvrtina jeho obyvatel, zejména u venkovské populace, pod hranicí chudoby. Keramickou dílnu, která vyrobila mimo jiné i tento betlém, založili 4 bratři Huasaccovi na okraji peruánské Limy, kam rodina musela uprchnout během občanské války v 80. letech z oblasti Ayacucho. Právě zde totiž v roce 1980 zahájila boj teroristická organizace Světlá stezka (španělsky Sendero Luminoso), jíž padly za oběť celé vesnice zemědělců. Její vůdce Guzmán byl zadržen až v roce 1992 a ještě v roce 2015 peruánská armáda zachránila na jedné farmě 39 lidí z mnohaletého zajetí.

Podobně jako další uprchlíci se i rodina Huasaccas ve svém novém domově snažila živit tradičními ručními pracemi. Prodejem svého zboží prostřednictvím spravedlivého obchodu fair trade vytváří stabilní příjem pro šest rodin a umožňuje svým dětem získat dobré vzdělání. V průběhu let také členové rodiny významně přispěli ke zlepšení kvality života ve své čtvrti a mezi provizorními chatrčemi z vlnitého plechu postavili skutečné domky a nakonec i budovu společné keramické dílny.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení