Betlémek Tři králové v krabičce od sirek z Peru

Malinkatý cestovní betlém ručně vyrobený z keramiky a volně umístěný do ručně malované krabičky od sirek s motivem Tří králů.

Skladem
Kód: GL511879
177 Kč 146 Kč bez DPH 177 Kč / 1 ks
Kategorie: Ručně dělané betlémy
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Globo: Fair trade garance Globo
Fair trade betlémek Tři králové v krabičce od sirek z Peru
Novinka

Malinký ručně dělaný keramický betlém Svaté rodiny schovaný v krabičce od sirek, která je vymalovaná modře s motivem Tří králů. Takový betlém můžete snadno přenášet, snadno darovat a také používat a uklízet. Postavy můžete nechat v půlce krabičky, nebo je vyndat ven a rozmístit dle vlastního uvážení. Samotná krabička pak slouží jako pozadí či samostatný obrázek.

Ruční práce - každý kus je jedinečný originál a vzájemně se liší kresbou, tvarem, velikostí i barvami.

Ručně vyrobený v malé rodinné fair trade dílně v Peru

Přestože dnešní Peru bylo s hlavním městem Cusco středem incké říše, žije dnes téměř čtvrtina jeho obyvatel, zejména u venkovské populace, pod hranicí chudoby. Keramickou dílnu, která vyrobila mimo jiné i tento betlém, založili 4 bratři Huasaccovi na okraji peruánské Limy, kam rodina musela uprchnout během občanské války v 80. letech z oblasti Ayacucho. Právě zde totiž v roce 1980 zahájila boj teroristická organizace Světlá stezka (španělsky Sendero Luminoso), jíž padly za oběť celé vesnice zemědělců. Její vůdce Guzmán byl zadržen až v roce 1992 a ještě v roce 2015 peruánská armáda zachránila na jedné farmě 39 lidí z mnohaletého zajetí.

Podobně jako další uprchlíci se i rodina Huasaccas ve svém novém domově snažila živit tradičními ručními pracemi. Prodejem svého zboží prostřednictvím spravedlivého obchodu fair trade vytváří stabilní příjem pro šest rodin a umožňuje svým dětem získat dobré vzdělání. V průběhu let také členové rodiny významně přispěli ke zlepšení kvality života ve své čtvrti a mezi provizorními chatrčemi z vlnitého plechu postavili skutečné domky a nakonec i budovu společné keramické dílny.

Zpět do obchodu