Betlém Hvězdná jeskyně z Peru, 7,5 cm

Skromný keramický betlém ručně vyrobený v Peru se Svatou rodinou a dvěma zvířaty v jeskyni s výraznými hvězdami. Určený k postavení, ale vhodný i jako ozdoba k zavěšení.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: GL512449
199 Kč 164 Kč bez DPH 199 Kč / 1 ks
Kategorie: Ručně dělané betlémy
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Globo: Fair trade garance Globo
Položka byla vyprodána…
Fair trade betlém Hvězdná jeskyně z Peru, 7,5 cm
Novinka

Malý keramický betlém s rovnou základnou vhodnou k postavení, ale za horní hvězdu ho můžete snadno i pověsit. Vejde se tedy pod malý vánoční stromeček, ale unesou ho i jeho větvičky jako ozdobu. Drobní řemeslníci v Peru z hlíny ručně vytvořili jeskyni se dvěma hvězdami a v ní Svatou rodinu a dvě zvířata.

Ruční práce - každý kus je jedinečný originál a liší se kresbou, tvarem, velikostí i barvami.

Rozměry: výška 7,5 cm, šířka 5,2 cm, hloubka 3,5 cm.
Hmotnost: 62 g.

Ručně vyrobena v Peru v rámci Fair Trade projektu CIAP

Přestože dnešní Peru bylo s hlavním městem Cusco středem incké říše, žije dnes téměř čtvrtina jeho obyvatel pod hranicí národní chudoby. Obzvláště chudá je venkovská populace, která se věnuje zejména zemědělství. A právě s těmito znevýhodněnými producenty pracuje projekt CIAP (Central Interregional de Artesanos del Perú), jehož předchůdce AIP (Artesanía Intercomunal del Perú) byl založen již v roce 1983. 
Výrobky jsou vyváženy speciálně založenou organizací Intercrafts Peru Sac (založena 2002), kterou tvoří přibližně 10 zaměstnanců. Do projektu je však zapojeno více než 300 rodin ze 20 různých komunit, 70 % tvoří ženy, většinou z oblastí Puno, Ayacucho, Arequipa, Piura a Lima.
Cílem projektu je ukončit závislost na vykořisťujících překupnících, otevřít nové trhy, zachovat identitu místních lidí a jejich kulturu a zlepšit příjmy řemeslníků. Důležitá rozhodnutí jsou přijímána společně na výroční valné hromadě, které se účastní dva zástupci z každé skupiny producentů dle pravidel Fair Trade. Vedle školení, výcviku, účetnické podpory apod. nabízí projekt CIAP svým členům také mikro úvěry na rozjezd a zlepšení jejich produkce.

Zpět do obchodu