Mletá káva Burundi FW 15+, 250 g

Nevšedně dobrá káva s plným tělem, ovocnou chutí a sladkým aroma druhé nejvyšší kvality, jaká vůbec Burundi nabízí. Pražená v České republice.

Vyprodáno
Kód: FO560259
157 Kč 137 Kč bez DPH 628 Kč / 1 kg
Kategorie: Mletá káva
Hmotnost: 250 g
Fair trade mletá káva Burundi FW 15+, 250 g
Novinka

Nevšední, výjimečná, osobitá káva, kterou jste možná ještě nikdy neochutnali. Má ovocnou chuť po grepu, kterou dále rozehrávají tóny limetky se zakončením po máslových sušenkách. Jak je chuť bohatá, tak je aroma tajemné, záhadné, ne každý ho dokáže pojmenovat. Snad je to "vůně dálek", ale podobná třtinovému cukru se špetkou skořice či karamelu.

Středně velká zrna druhé nejvyšší kvalitativní třídy, kterou vůbec Burundi produkuje. Pěstuje ji sdružení drobných farmářů COCOCA - první a dosud také jediná organizace, která vůbec v Burundi nabízí kávu s certifikací Fairtrade. 
Své kávovníky pěstují v jedinečné oblasti na sopečné půdě, která rostlinám dodává široké spektrum minerálů. Kávová zrna uzrávají v nadmořské výšce nad 1750 m n. m., ale blízko rovníku. A nedaleko se rozprostírá jezero Tanganika se sladkou vodou. Kombinace pro kávu jak stvořená.

COCOCA sdružuje od roku 2012 na 33 družstev pěstitelů, což znamená asi 27 000 lidí. Pro zajištění vysoké kvality kávy a odpovídajících cen fair trade také vybudovali vlastní promývací stanice kávy.
Sklizeň probíhá ručně a zpracování mokrou cestou, která zajišťuje čistý chuťový profil kávy. Pečlivě pražená po malých dávkách v České republice.

Složení: 100 % káva arabika mletá.