Hořká čokoláda Divine 70%, 90 g Fairtrade

V překladu božská čokoláda z ghanského kakaa je lahodná, s bohatou chutí a krásně zdobená symboly Adinkra. Kakao pěstují ženy i muži a stejně tak spoluvlastní i samotnou čokoládovnu.

Skladem
Kód: DI001942
73 Kč 65 Kč bez DPH 81 Kč / 100 g
Kategorie: Hořká čokoláda

Sametová Fairtrade hořká čokoláda v krásném obalu. V překladu božská čokoláda se 70 % toho nejlepšího ghanského kakaa, které vypěstovali farmáři z kooperativy Kuapa Kokoo. Jejich kakao se pěstuje ve stínu stromů tropického pralesa a suší se na slunci, aby získalo plnou kakaovou chuť. Čokoláda je slazena Fairtrade třtinovým cukrem od družstva Kasinthula v Malawi a ochucena Fairtrade vanilkou od farmářů z Madagaskaru.

 

Kooperativa Kuapa Kokoo

Pěstitele sdružení Kuapa Kokoo v Ghaně tvoří z 35 % ženy a i ony vlastní brtiskou společnost Divine Chocolate Ltd., která vyrábí i tuto čokoládu. Kuapa Kokoo je vůbec největší kooperativa pěstující kakao na světě a je také výjimečná tím, že kakao nejen pěstuje, ale i zpracovává do čokolád ve společnosti, ve které vlastní největší část. Konkrétně drobní pěstitelé obdrží 44 % zisku čokoládovny.

Spolupráce a vzájemný respekt tak dává vzniknout výborným a krásným čokoládám s heslem "vlastněno kakaovými farmáři, vyrobeno pro milovníky čokolády". Kochejte se obalem a vychutnejte skvělou čokoládu. 

 

Zdobena symboly Adinkra

Obal čokolády je tvořen symboly Adinkra. Původně západoafrickými ornamenty používanými zejména v Ghaně a Pobřeží Slonoviny, které vytvořil nejspíš lid Akan v dnešní Ghaně. Tyto jedinečné symboly jsou metafory, které představují přísloví, podobenství, tradiční moudrost, připomínají historické události, univerzální hodnoty, životní prostředí či jak zacházíme jeden s druhým.

 

Limitovaná edice

V roce 2017 jsme prodávali limitovanou edici této Fairtrade hořké čokolády k výročí 20 let, co Kuapa Kokoo a Divine posiluje práva žen jako pěstitelek kakaa. Ženy stály již v roce 1997 při samotném založení Divine, spolu s muži hlasovaly stejným hlasovacím právem o založení čokoládovny a i dnes je jejich hlas slyšet. Ostatně i samotnou kooperativu Kuapa Kokoo v Ghaně zakládala paní Pauline Tiffen a pan Richard Day.

 

Adinkra symbol spolupráce   Symbol palce znamená spolupráci a týmovou práci.  

  

Složení: kakaová hmota, třtinový cukr, kakaové máslo, emulgátor slunečnicový lecitin, vanilka. Obsah kakaa min. 70 %. Může obsahovat stopy ořechů, mléka, lepku a sóji.
Bez umělých příchutí, barviv a konzervačních látek.
Vhodné pro vegetariány.
Uchovávejte v chladu a suchu.

 

Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku:

 Energetická hodnota: 2461 kJ/594 kcal
 Tuky: 46,3 g
      z toho nasycené mastné kyseliny: 29,2 g
 Sacharidy: 32,2 g
      z toho cukry: 27,0 g
 Vláknina 10,7 g
 Bílkoviny: 6,7 g
 Sůl: 0,02 g

    

 FT

Certifikováno Fairtrade.

 

Zpět do obchodu