Kód: ZO023487

Bio hořká čokoláda Zotter 100% Peru, 65 g Fairtrade

81 Kč 70 Kč bez DPH 125 Kč / 100 g
Skladem

Jedna z nejkvalitnějších a nejlepších čokolád světa. Naprosto jedinečná ryzí čokoláda z peruánského kakaa bez jakýchkoli přísad. Tak úchvatná hořká čokoláda, že nebudete mít slov.

Kategorie: Hořká čokoláda
Hmotnost: 0.065 kg
? Bezlepkové: ano
? Bio: ano
? Druh čokolády: hořké
Hmotnost: 65 g
? Obsah kakaové sušiny: 100 %
? Pro vegany: ano

Naprosto exkluzivní 100% čokoláda oceněná nejvyšším skóre i na mezinárodním poli. Hořká čokoláda v té nejryzejší podobě bez jakýchkoli přísad a příměsí. Čokoláda se 100% obsahem kakaa, se kterou budete v ústech cítit jen kakao a nic jiného. Dvě tabulky (2x32,5 g) plné chuti od slavného Josefa Zottera a peruánských pěstitelů z družstva Oro Verde.  

Kakao pro tuto unikátní čokoládu vyrůstá v silovém poli And, Tichomoří a deštného pralesa. Nejsilnější kakao, s jakým jste se kdy setkali, stejně jako lidé, kteří ho v Andách pěstují. Svérázné, nevšední, ale vyvážené s ovocným a kořeněným aroma.

Čokoláda bez cukru i bez mléka z kakaa, které se velmi pomalu praží při nízké teplotě a následně 34 hodin konšuje. Výsledná čokoláda je jemná i divoká, pro vyznavače stylové a čisté tvorby.

V celosvětovém čokoládovém testu pan Georgem Bernardinim ve svém hodnocení řekl "Úžasně jemná na 100 %, plná vůně, krátká dochuť, mírně hořká a jemně sladká." V hodnocení Akademie čokolády získala v roce 2016 stříbrnou medaili a v International Chocolate Award obrdžela vůbec nejlepší hodnocení 91.90/100 bodů.

 

Bez lepku, bez mléka, vhodná pro vegany.

Výborná bio Fairtrade hořká čokoláda bez lepku a bez laktózy, vhodná pro vegany.

 

Čokoládovna Zotter

Josef Zotter patří mezi ty nejlepší výrobce čokolád na světě. Byl to také on, kdo představil světu ručně dělané čokolády a dokázal spojit kvalitu, pestrost i udržitelnost s uměním a humorem. Suroviny nakupuje přímo u pěstitelů a je jediným velkým výrobcem čokolády v Evropě, který skutečně dostál svému heslu "od kakaového bobu až do tabulky čokolády". Od pražení kakaových bobů, přes jejich další zpracování až do podoby čokolád nejrůznějších chutí, vůní a barev, se vše děje pod jednou střechou čokoládovny Zotter. Veškeré suroviny, které Zotter používá, pochází z ekologického zemědělství a všechny výrobky také nesou certifikaci Fairtrade.
Originální kreslené obaly pochází z rukou Zotterova dřívějšího spolužáka, výtvarníka Andrease H. Gratze, který ty úplně první kresby načrtl Josefovi na papírový ubrousek v restauraci.

 

Složení: kakaová hmota. Obsah kakaa 100 %. Může obsahovat stopy ořechů, mléka, cukru, sezamu, sóji a ovocných slupek.
Bez lepku, bez mléka, vhodná pro vegany. 
Uchovávejte v chladu a suchu. 

 

Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku:

 Energetická hodnota: 2546 kJ/617 kcal
 Tuky: 54 g
      z toho nasycené mastné kyseliny: 33 g
 Sacharidy: 11 g
      z toho cukry: 1 g
 Bílkoviny: 14 g
 Sůl: 0,4 g

 české bio logo  evropské bio logo 

CZ-BIO-003

 FT

Certifikováno Fairtrade.