Adventní kalendář se srdíčky z hořké čokolády, 70 % kakaa

Veganský Fairtrade adventní kalendář s hořkou čokoládou ve tvaru srdíček se 70 % kakaa z Ghany.

Vyprodáno
Kód: DI001782
168 Kč 150 Kč bez DPH 1 976 Kč / 1 kg
Kategorie: Fair trade sezónní zboží
Bezlepkové: ano
Bio: ne
Druh čokolády: hořká
Hmotnost: 85 g
Obsah kakaové sušiny: 70 %
Vegan: ano
Fairtrade: Certifikace Fairtrade

Hořká čokoláda se 70 % kakaa od pěstitelů z družstva Kuapa Kokoo v Ghaně vytvarovaná do srdíček (á 3,5 g) v každém okýnku. 

Hořká čokoláda v tomto kalendáři se sice zřekla cizích tuků a náhražek, ale bez lecitinu, i když slunečnicového, se neobešla, jak je u Divine zvykem. Samozřejmostí je certifikace Fairtrade, která mimo jiné zakazuje dětskou práci a nabízí pěstitelům důstojnou mzdu za jejich produkci. Na vnitřní straně všech dvířek jsou krátké anglicky psané zprávičky ze světa zemědělství, čokolády a životního prostředí. V zadní straně kalendáře je připravené kartónové očko k zavěšení na zeď.

Dopřejte si letos adventní kalendář neobvykle plněný hořkou čokoládou a s příběhem o drobných afrických rolnících, kteří ve Velké Británii před 23 lety spoluzaložili továrnu na čokoládu. Je vhodný i pro vegany.

Na designu adventních kalendářů Divine spolupracovala dlouhých 15 let s Stephenem Waterhousem, nezávislým ilustrátorem, který se od roku 1998 věnuje barevným kresbám pro dětské knihy, karty, skládačky, plakáty i časopisy pro klienty ve Velké Británii, Evropě a USA. Díky jeho jasně rozeznatelnému rukopisu a zlaté barvě kalendáře získaly hned několik designérských ocenění. Až letos tomu tak není a konečně můžete ocenit design v jiném provedení a stylu.


Složení: kakaová hmota, cukr (třtinový), kakaové máslo, emulgátor slunečnicový lecitin, vanilka. Obsah kakaové sušiny min. 70 %. Může obsahovat mléko, sóju, ořechy, lepek a vejce.

 Energetická hodnota: 2439 kJ/583 kcal
 Tuky: 46,3 g
      z toho nasycené mastné kyseliny: 28,4 g
 Sacharidy: 29,7 g
      z toho cukry: 26,9 g
 Bílkoviny: 7,4 g
 Sůl: 0,00 g

 

Zpět do obchodu