Adventní kalendář se srdíčky z hořké čokolády, 70 % kakaa

Veganský Fairtrade adventní kalendář s hořkou čokoládou ve tvaru srdíček. Barevnost kresby vzpomíná na exkluzivní zlaté obaly minulých let.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: DI001782
172 Kč 150 Kč bez DPH 2 024 Kč / 1 kg
Kategorie: Fair trade vánoční zboží
Bezlepkové: ano
Bio: ne
Druh čokolády: hořká
Hmotnost: 85 g
Obsah kakaové sušiny: 70 %
Vegan: ano
Fairtrade: Certifikace Fairtrade
Položka byla vyprodána…

Hořká čokoláda se 70 % kakaa od pěstitelů z družstva Kuapa Kokoo v Ghaně vytvarovaná do srdíček (á 3,5 g) v každém okýnku. Zlatý design kalendářů minulých letech získával řadu i designérských ocenění, ale letos se Divine rozhodl na tuto slávu navázat prostší barevností, která ony zářné ročníky jen připomíná. Zůstal ale tužší kartón, který něco vydrží.

Hořká čokoláda v tomto kalendáři se sice zřekla cizích tuků a náhražek, ale bez lecitinu, i když slunečnicového, se neobešla, jak je u Divine zvykem. Samozřejmostí je certifikace Fairtrade, která mimo jiné zakazuje dětskou práci a nabízí pěstitelům důstojnou mzdu za jejich produkci. Na vnitřní straně všech dvířek jsou krátké anglicky psané zprávičky ze světa zemědělství, čokolády a životního prostředí. V zadní straně kalendáře je připravené kartónové očko k zavěšení na zeď.

Dopřejte si letos adventní kalendář neobvykle plněný hořkou čokoládou a s příběhem o drobných afrických rolnících, kteří ve Velké Británii před 23 lety spoluzaložili továrnu na čokoládu. Je vhodný i pro vegany.

Ilustrace vánočního stromu s betlémem pochází z pera Stephena Waterhouse. Nezávislého ilustrátora, který se od roku 1998 věnuje barevným kresbám pro dětské knihy, karty, skládačky, plakáty i časopisy pro klienty ve Velké Británii, Evropě a USA.


Složení: kakaová hmota, cukr (třtinový), kakaové máslo, emulgátor slunečnicový lecitin, vanilka. Obsah kakaa min. 70 %. Může obsahovat mléko, sóju, ořechy, lepek a vejce.

 Energetická hodnota: 2439 kJ/583 kcal
 Tuky: 46,3 g
      z toho nasycené mastné kyseliny: 28,4 g
 Sacharidy: 29,7 g
      z toho cukry: 26,9 g
 Bílkoviny: 7,4 g
 Sůl: 0,00 g