Vánoční přání ze slámy Hvězda nad Betlémem

V Bangladéši ručně dělané vánoční přání z kartonu a slámy s motivem Betlémské hvězdy. Krásná originální práce formátu 10x15 cm včetně obálky.

Momentálně nedostupné
Kód: EL457592
99 Kč 82 Kč bez DPH 99 Kč / 1 ks
Kategorie: Další různé rukodělné výrobky
Rozměry:: 10x15 cm

Krásné vánoční přání s motivem Betlémské hvězdy ručně vyrobené v Bangladéši ze slámy lepené na papírový karton. Originální ruční práce dle pravidel Fair Trade z přírodního materiálu, který skutečně z papíru vystupuje. Každý kus je skutečným originálem a jeden od druhého se liší, nejsou dva zcela stejné.

Ručně dělané vánoční přání na dvojitém otevíracím tvrdém papíru spolu s obálkou formátu 10x15 cm. Přání, které rozhodně zaujme a potěší.

Od žen z Fair Trade projektu v Bangladéši

CORR - The Jute Works je Fair Trade organizace, která sdružuje a podporuje ženy v Bangladéši, které vyrábí zejména jutové pytle a vánoční ozdoby. První z těchto družstev bylo založeno na počátku 70. let válečnými vdovami a ženami, jejichž rodiny se staly obětí velké katastrofy v roce 1970. Dnes společnost propojuje na 6500 žen ve více než 200 družstvech po celé zemi, kterým poskytuje spravedlivé mzdy a administrativní pomoc dle principů Fair Trade.

Zaměstnanci nabízí také různá školení, aby ženy mohly rozvíjet své dovednosti a úspěšně vykonávat svou práci. Družstva si dnes většinou již účetnictví řídí sami a aktivně se podílejí na vývoji nových produktů a tvorbě jejich cen.