Růžička v láhvi z Thajska, růžová, 7 cm

Ručně dělaná růže z ručně dělaného papíru s vlákny moruše s růžovým květem umístěná do malé lahvičky s korkovým špuntem. Nádherná drobná pozornost, která nezvadne.

Položka byla vyprodána…
Momentálně nedostupné
Kód: EZ55094
129 Kč 107 Kč bez DPH 129 Kč / 1 ks
Kategorie: Další různé rukodělné výrobky
Položka byla vyprodána…

Krásná, milá a decentní zároveň. To je ručně vyrobená růže s rozvitým růžovým květem umístěná do malé lahvičky s korkovým špuntem a ozdobou z provázku. Papír je rovněž vyroben ručně z vláken moruše ve vesnici Ton Pao na severu Thajska dle pravidel fair trade. Originální papírové zboží zde vyrábí rodinný podnik, který vede žena a na větší zakázky najímá také okolní rodiny řemeslníků.

Drobná pozornost, která nevadne a může tu chvíli připomínat ještě dlouho. Navíc se snadno schová, do kapsy či jiného dárku, a příjemce tak určitě mile překvapí.

Spravedlivě zaplacená ruční práce z papíru - každý kus je originálem a vzájemně se drobně liší tvary, velikostí i barvami.

Rozměry lahvičky: výška cca 7 cm, průměr 2,8 cm.

Od drobných řemeslníků z Fair Trade projektu v Thajsku

Nadaci pro rozvoj venkovských oblastí FEDRA založil budhistický mnich v chrámu ve městě Chiangmai jako program rozvoje zemědělských komunit v severním Thajsku. Je také členem exportního sdružení Y-Development, které pracuje už s více než 50 skupinami drobných výrobců. Ta byla založena v 80. letech thajskou pobočkou mezinárodní organizace YMCA, protože pouhé skupiny producentů v té době nemohly získat vývozní licenci na své zboží, a prodávat tak svou produkci za hranicemi země. Y-Development je proto soukromá společnost, která hned od začátku navazovala vztahy s evropskými organizacemi spravedlivého obchodu Fair Trade.

Na severu Thajska zemědělství jen stěží zajistí soběstačnost obyvatel vesnic, a tak se farmáři mimo období setí a sklizně rádi věnují tradiční řemeslné výrobě. Pro různé oblasti jsou typické různé výrobky, zejména keramické, textilní a papírové. 
Lidé z vesnice Ton Pao se po generace specializují na ruční výrobu papíru z vláken moruše a jeho další zpracování na různé umělecké papírové výrobky. Naše výrobky pochází z místního rodinného podniku, který vede žena a zaměstnává už 20 řemeslníků. V závislosti na velikosti objednávek si papír vyrábí sami, nebo do produkce zapojí také okolní rodiny ve vesnici. Pro mnohé farmáře tak výroba papíru dle pravidel fair trade znamená onu vysněnou příležitost, jak se uživit vlastní prací a nebýt závislý jen na vrtkavé zemědělské produkci.

Zpět do obchodu