Jutový sáček na dárky s Mikulášem, 20x25 cm

Hezký jutový sáček se stahováním, červeným lemem a červenou kresbou sv. Mikuláše s pytlem dárků. I tento se tak dá využít.

Skladem
Kód: EZ30072
99 Kč 82 Kč bez DPH 99 Kč / 1 ks
Kategorie: Další různé rukodělné výrobky
Rozměry:: 20 x 25 cm
WFTO: Garance World Fair Trade Organization

Pěkný jutový sáček s ještě hezčí červenou kresbou svatého Mikuláše, který právě dětem nese v pytli dárky. Na spodním okraji červeného lemu je zabudované stahování sáčku, aby snad dárky nevypadly a vybalování bylo napínavější.

Sáček ručně upletly z juty ženy z organizace CORR - The Jute Works v Bangladéši dle pravidel fair trade. Každý kus je originál a vzájemně se může lišit velikostí i kresbou.

Ručně vyrobený v Bangladéši v rámci Fair Trade projektu

Ručně utkaly švadleny organizace CORR - The Jute Works, která podporuje ženská družstva v Bangladéši již od roku 1973. Právě na počátku 70. let taková první družstva zakládaly válečné vdovy a ženy, jejichž rodiny se staly obětmi velké katastrofy v roce 1970. CORR - The Jute Works vytvořila kontakty mezi družstvy a obchodními organizacemi, zajistila spravedlivé mzdy dle pravidel Fair Trade a poskytla družstvům žen finanční a administrativní podporu.

Dnes s ní spolupracuje asi 6 500 žen z více než 200 družstev po celé zemi, zejména ve venkovských oblastech. Kde je třeba těžké fyzické práce (například těžba či zpracování hlíny), tam jsou zapojeni i muži. Družstva jsou již ponejvíce samostatná v produkci i účetnictví, ale pravidelné návštěvy zaměstnanců organizace CORR - The Jute Works zajišťující školení dále rozvíjí schopnosti a dovednosti žen a jejich uplatnění se na trhu a ve společnosti. 

Rozměry: šířka 20 cm, výška 25 cm.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení