Jutový sáček na dárky s Mikulášem, 20x25 cm

Hezký jutový sáček se stahováním, červeným lemem a červenou kresbou sv. Mikuláše s pytlem dárků. I tento se tak dá využít.

Skladem
Kód: EZ30072
99 Kč 82 Kč bez DPH 99 Kč / 1 ks
Kategorie: Další různé rukodělné výrobky
Rozměry:: 20 x 25 cm
WFTO: Garance World Fair Trade Organization

Pěkný jutový sáček s ještě hezčí červenou kresbou svatého Mikuláše, který právě dětem nese v pytli dárky. Na spodním okraji červeného lemu je zabudované stahování sáčku, aby snad dárky nevypadly a vybalování bylo napínavější.

Sáček ručně upletly z juty ženy z organizace CORR - The Jute Works v Bangladéši dle pravidel fair trade. Každý kus je originál a vzájemně se může lišit velikostí i kresbou.

Ručně vyrobený v Bangladéši v rámci Fair Trade projektu

Ručně utkaly švadleny organizace CORR - The Jute Works, která podporuje ženská družstva v Bangladéši již od roku 1973. Právě na počátku 70. let taková první družstva zakládaly válečné vdovy a ženy, jejichž rodiny se staly obětmi velké katastrofy v roce 1970. CORR - The Jute Works vytvořila kontakty mezi družstvy a obchodními organizacemi, zajistila spravedlivé mzdy dle pravidel Fair Trade a poskytla družstvům žen finanční a administrativní podporu.

Dnes s ní spolupracuje asi 6 500 žen z více než 200 družstev po celé zemi, zejména ve venkovských oblastech. Kde je třeba těžké fyzické práce (například těžba či zpracování hlíny), tam jsou zapojeni i muži. Družstva jsou již ponejvíce samostatná v produkci i účetnictví, ale pravidelné návštěvy zaměstnanců organizace CORR - The Jute Works zajišťující školení dále rozvíjí schopnosti a dovednosti žen a jejich uplatnění se na trhu a ve společnosti. 

Rozměry: šířka 20 cm, výška 25 cm.

Zpět do obchodu