Kód: D10005

Mléčná čokoláda Divine 26%, 100 g Fairtrade

75 Kč 65 Kč bez DPH
Skladem

V překladu božská čokoláda se sametovou chutí ghanského kakaa v obalu bohatě zdobeným africkými symboly Adinkra.

Kategorie: Mléčná čokoláda
Hmotnost: 0.1 kg

Sametově jemná Fairtrade mléčná čokoláda v krásném obalu se západoafrickými symboly Adinkra. V překladu božská čokoláda s 26 % toho nejlepšího ghanského kakaa, které vypěstovali farmáři z kooperativy Kuapa Kokoo. Jejich kakao se pěstuje ve stínu stromů tropického pralesa a suší se na slunci, aby získalo plnou kakaovou chuť. Čokoláda je slazena Fairtrade třtinovým cukrem od družstva Kasinthula v Malawi a ochucena Fairtrade vanilkou od farmářů z Madagaskaru.

 

Kooperativa Kuapa Kokoo

Pěstitele sdružení Kuapa Kokoo v Ghaně tvoří z 35 % ženy a i ony vlastní brtiskou společnost Divine Chocolate Ltd., která vyrábí i tuto čokoládu. Kuapa Kokoo je vůbec největší kooperativa pěstující kakao na světě a je také výjimečná tím, že kakao nejen pěstuje, ale i zpracovává do čokolád ve společnosti, ve které vlastní největší část. Konkrétně drobní pěstitelé obdrží 44 % zisku čokoládovny.

Spolupráce a vzájemný respekt tak dává vzniknout výborným a krásným čokoládám s heslem "vlastněno kakaovými farmáři, vyrobeno pro milovníky čokolády". Kochejte se obalem a vychutnejte skvělou čokoládu. 

 

Zdobena symboly Adinkra

Obal čokolády je tvořen symboly Adinkra. Původně západoafrickými ornamenty používanými zejména v Ghaně a Pobřeží Slonoviny, které vytvořil nejspíš lid Akan v dnešní Ghaně. Tyto jedinečné symboly jsou metafory, které představují přísloví, podobenství, tradiční moudrost, připomínají historické události, univerzální hodnoty, životní prostředí či jak zacházíme jeden s druhým.

 

Adinkra symbol hřeben   Dřevěný hřeben symbolizuje život, lásku, starostlivost a trpělivost.

  

Složení: třtinový cukr, kakaové máslo, sušená smetana, plnotučné mléko, kakaová hmota, emulgátor slunečnicový lecitin, vanilka. Obsah kakaa min. 26 %. Obsah mléčných složek min. 22 %. Může obsahovat stopy ořechů, lepku a sóji.
Bez umělých příchutí, barviv a konzervačních látek.

Vhodné pro vegetariány.
Uchovávejte v chladu a suchu.

 

Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku:

 Energetická hodnota: 2260 kJ/541 kcal
 Tuky: 31,5 g
      z toho nasycené mastné kyseliny: 19,8 g
 Sacharidy: 57,3 g
      z toho cukry: 56,5 g
 Vláknina 1,7 g
 Bílkoviny: 6,3 g
 Sůl: 0,2 g

    

 FT

Certifikováno Fairtrade.