Kód: Z23548

Bio hořká čokoláda Zotter 82% Peru Criollo Cuvée, 70 g Fairtrade

81 Kč 70 Kč bez DPH
Skladem

Výborná hořká bio čokoláda Zotter hned ze dvou odrůd světově nejlepšího druhu kakaa Criollo z Peru. Ještě nedostupnější odrůda Porcelana z málo dostupného typu Criollo.

Kategorie: Hořká čokoláda
Hmotnost: 0.07 kg

Výborné kakaové Cuvée ze dvou odrůd kakaa Criollo, které je považované za to nejlepší na světě. Bohužel jeho produkce je velmi omezená, a tak je poměrně špatně dostupné. V tété jedinečné Fairtrade bio čokoládě je ho však 82 % ve dvou tabulkách (2x35 g) a ne ledajaké. Celých 40 % kakaa tvoří světlá odrůda Porcelana, kterou vypěstovali farmáři z družstva Acopagro v Peru. Ještě výjimečnější odrůda už tak výjimečného kakaa. 

Hořká bio čokoláda světové třídy s nízkou kyselostí a jen mírnou hořkostí. Zcela výjimečné kakaové cuvée, které prošlo 20 hodinami konšování.

 

Bez lepku, bez mléka, vhodná pro vegany.

Výborná bio Fairtrade hořká čokoláda bez lepku a bez laktózy, vhodná pro vegany.

 

Čokoládovna Zotter

Josef Zotter patří mezi ty nejlepší výrobce čokolád na světě. Byl to také on, kdo představil světu ručně dělané čokolády a dokázal spojit kvalitu, pestrost i udržitelnost s uměním a humorem. Suroviny nakupuje přímo u pěstitelů a je jediným velkým výrobcem čokolády v Evropě, který skutečně dostál svému heslu "od kakaového bobu až do tabulky čokolády". Od pražení kakaových bobů, přes jejich další zpracování až do podoby čokolád nejrůznějších chutí, vůní a barev, se vše děje pod jednou střechou čokoládovny Zotter. Veškeré suroviny, které Zotter používá, pochází z ekologického zemědělství a všechny výrobky také nesou certifikaci Fairtrade.
Originální kreslené obaly pochází z rukou Zotterova dřívějšího spolužáka, výtvarníka Andrease H. Gratze, který ty úplně první kresby načrtl Josefovi na papírový ubrousek v restauraci.

 

Složení: kakaová hmota, surový třtinový cukr, kakaové máslo. Obsah kakaa min. 82 %. Může obsahovat stopy arašídů, mléka, sezamu, sóji a ovocných slupek. 
Bez lepku, bez mléka, vhodná pro vegany.

Uchovávejte v chladu a suchu. 

 

Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku:

 Energetická hodnota: 2482 kJ/599 kcal
 Tuky: 48 g
      z toho nasycené mastné kyseliny: 29 g
 Sacharidy: 26 g
      z toho cukry: 18 g
 Bílkoviny: 10 g
 Sůl: 0,3 g

 české bio logo  evropské bio logo 

CZ-BIO-003

 FT

Certifikováno Fairtrade.