Bio adventní kalendář s mléčnou čokoládou, 37 % kakaa

Adventní Fair Trade kalendář s bio mléčnou čokoládou z kakaa z Dominikánské republiky, Svatého Tomáše a Peru s krásnou ilustrací z Brazílie.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: GE100530
109 Kč 95 Kč bez DPH 145 Kč / 100 g
Kategorie: Fair trade vánoční zboží
Hmotnost: 0.075 kg
? Bio: ano
? Druh čokolády: mléčná
Hmotnost: 75 g
? Obsah kakaové sušiny: 37 %
Bio EU: Eko zemědělství dle norem EU
Gepa: Fair trade garance Gepa
Fairtrade: Certifikace Fairtrade
Položka byla vyprodána…
Fair trade bio adventní kalendář s mléčnou čokoládou, 37 % kakaa
Novinka

Adventní kalendář s jemnou bio mléčnou čokoládou vyrobenou z 37 % kakaa z Dominikánské republiky, Svatého Tomáše a Princova ostrova a Peru, surového třtinového cukru z Paraguaye a plnotučného mléka z podhůří Alp.

Bio mléčná čokoláda v tomto kalendáři se obešla bez emulgátorů a samozřejmě i bez náhražek a cizích tuků. Však byla také konšovaná až dlouhých 48 hodin. Mléčná fair trade čokoláda, která mimo jiné zakazuje dětskou práci a nabízí pěstitelům důstojnou mzdu za jejich produkci. Použité bio mléko pak pochází od družstevních mlékáren Berchtesgadener Land, které prošly jako vůbec první mlékárny v Německu certifikací Naturland Fair. Pro ekologické zemědělce v podhůří Alp „Fair“ znamená, že za bio mléko dostanou férovou cenu, a své farmy tak mohou provozovat i nadále.

Ilustraci kalendáře nakreslil ilustrátor Toby Newsome, který žije a pracuje v Jihoafrické republice a získal ocenění mimo jiné za dětskou knihu. Na obrázku je Svatá rodina v Johannesburgu, největším městě Jižní Afriky a přezdívaném městem zlata. Okolo se tančí a hraje jazzová hudba, přibíhají děti, aby nově narozené dítě pozdravily. V pozadí projíždí typický minibus a řidič a pasažér také mávají.

Dopřejte letos dětem adventní kalendář s poctivou čokoládou a férovým příběhem. 
Na něm se podílí také nezisková organizace Misereor, která spoluzakládala hnutí Fair Trade téměř před 50 lety a po celá desetiletí podporuje mnoho projektů po celém světě se slušnými pracovními a obchodními podmínkami a spravedlivými mzdy.

Letos vám tento kalendář můžeme nabídnout ve dvou různých přebalech - s logem Fairtrade i bez něj, vše ostatní je identické, včetně čokolády uvnitř.

Složení: surový třtinový cukr, plnotučné sušené mléko (26 %), kakaové máslo, kakaová hmota, vanilkový extrakt. Obsah kakaa min. 37 %. Může obsahovat stopy lískových ořechů, mandlí a pšenice (lepku). 

 Energetická hodnota: 2383 kJ/572 kcal
 Tuky: 37,9 g
      z toho nasycené mastné kyseliny: 23,9 g
 Sacharidy: 48,0 g
      z toho cukry: 46,6 g
 Bílkoviny: 8,3 g
 Sůl: 0,2 g