Akce
Kód: KH2-10-110

Bio jasmínová rýže hnědá z Kambodži, 500 g Fair Trade

65 Kč 84 Kč Sleva 23 % 57 Kč bez DPH
Skladem

Lahodná celozrnná neleštěná bio jasmínová rýže odrůdy Phkar Malis z Kambodži. Jakostní dlouhozrnná rýže s vůní jasmínových květů.

Kategorie: Quinoa a rýže
Hmotnost: 0.5 kg

Vonná dlouhozrnná rýže z ekologického zemdělství v Kambodži. Celozrnná rýže, která se během zpracování neleští a uchovává si tak mnohé cenné živiny. Jakostní tradiční odrůda rýže Phkar Malis ve své přirozené hnědé podobě. Svou vůní připomíná jasmínové květy.

 

Tuto výbornou hnědou jasmínovou rýži pěstují drobní zemědělci organizace CEDAC (Kambodžské centrum pro studium a rozvoj zemědělství), založené již v roce 1997. V posledních letech se CEDAC věnovalo zejména aktivní podpoře ekologického zemědělství a bio produkce. Zemědělci se učí způsobům pěstování rýže bez použití umělých chemických látek a s menší spotřebou vody. To chrání životní prostředí i přírodní zdroje země a chrání také pěstitele i nás před poškozením zdraví. CEDAC také rolníky podporuje v pěstování tradičních kambodžských odrůd rýže a aby jich na svých polích pěstovali několik různých. Takto vypěstované bio rýže se nejdříve prodávaly pouze na místních trzích, nyní jsou ale s úspěchem vyváženy i k nám.

Doba vaření 20 - 30 minut.

 

Minimální trvanlivost do: 30.3.2018.

 

Složení: 100 % hnědá dlouhozrnná rýže neleštěná.
Neobsahuje lepek ani laktózu, vhodné pro vegany.
Uchovávejte v suchu a chladu.

 

Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku:

 Energetická hodnota: 1473 kJ/352 kcal
 Tuky: 2,2 g
      z toho nasycené mastné kyseliny: 0,6 g
 Sacharidy: 74,0 g
      z toho cukry: 0,7 g
 Bílkoviny: 7,7 g
 Sůl: 0,02 g

 české bio logo  evropské bio logo 

CZ-BIO-003

 El Puente fair trade Fair Trade garance El Puente.